Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Sunday 25 September 2022
Senior Sunday
Kilnamanagh AFC22Bangor Celtic F.CNed Kelly Park11:00Eddie Reilly
Christopher Daly
Patrick McNeill
Crumlin United FC00Lucan United FCCBS Captains Road12:00Craig Foley
Declan Troy
Jason Ray
Senior Sunday 1
UCD AFC51Glenville FCBelfield11:00Padraig Marsh
Thomas Nolan
Eamonn Connolly
Greystones United AFC31Collinstown FCArchfield, Victoria Road11:00John McCarthy
Mick Hughes
Paul Reid
Senior Sunday 1A
Drumcondra FC12Ayrfield UnitedBaskin Lane11:00Anthony Kearney
Kevin Byrne
Laurence Cunningham
Dublin Bus FC21Larkview BoysColdcut11:00Shane Bradshaw
Sean Boyd
Lee Duffy
Senior Sunday 1B
Tullamore Town FC04Kilmore CelticLeah Victoria Park11:00Warren Beasley
TEK United FC34Drogheda Town FCNew Road Stradbrook Blackrock11:00Daragh Donovan
Dublin University AFC50Sheriff YCCollege Park11:00Colin Duffy
Premier Sunday
Castleknock Celtic22Home Farm FCSt Catherine's Park, Castleknock11:00Patrick Kavanagh
Premier Sunday 1
Leixlip United FC12Naas AFCLeixlip Amenities Centre11:00Brendan O'Connor
Division Sunday 3
Spartak Dynamo FC04Iveagh CelticMarlay Park11:00Dave Fitzsimons
Shankill FC42Edenderry Town FCShanganagh Park11:00Leszek Adamczak
Knocklyon United41Finglas United Youth & FootballVEC Grounds Terenure11:00Derek Kelly
Garda AFC31Mount Merrion FCCopper Face Jacks Park11:00Daniel Gazzea
Division Sunday 3A
Mountview CFC82Portmarnock AFCHartstown Park11:00Ronan Daly
Loughshinny United31Rivervalley RangersLoughshinny Park11:00David McGrath
Celbridge Town73Ballyfermot UnitedSt. Patricks Park11:00Luke Dunne
U19 Sun Championship
Skerries Town FC03Raheny UnitedParklane11:00Damien Tolan
Lucan United FC23St. Francis FCO'Hanlon Park11:00Craig Donohoe
Home Farm FC42Mount Merrion FCWhitehall11:00Endrit Malaveci
Rush Athletic FC28Corduff FCSt Catherine's Park, Rush14:00Peter Kenealy
Wayside Celtic61Cherry OrchardJackson Park14:30Frank Maguire
Saturday 24 September 2022
Major Saturday 1A
Leixlip United FC40Dublin Bus FCLeixlip Amenities Centre14:30Andrew Cleary
Major Saturday 1B
Rosemount Mulvey01Leicester Celtic FCRosemount Park12:00Declan Troy
Major Saturday 1C
Lucan United FC72Raheny UnitedAirlie Heights14:30Eddie Reilly
Major Saturday 1D
Newbridge Town FC32Blackrock College AFCStation Road, Newbridge14:00Adam Halligan
Premier Saturday
MP FC43Balbriggan FCGrangegorman DIT Astro13:00Isreal Ibeanu
Premier Saturday 1
Jobstown Celtic FC32Finglas United Youth & FootballJobstown Park13:00Daniel Gazzea
Kilnamanagh AFC27Liffey Valley RangersTymon Park13:00Ben McEvoy
Division Saturday 3
Dublin Airport FC31Sallynoggin/Pearse FCALSAA Sports Complex14:00Tony Harris
Cloghertown United FC12Greenhills Greenpark FCPaddy McGuinness Park14:00Frank Maguire
Balscadden FC02Dingle UnitedRingcommons Sports Centre14:00Shane Bradshaw
Enniskerry YC42Hyde Park FCBerryfield Park14:30Jack McGovern
Division Saturday 3A
Sallynoggin/Pearse FC27Balrothery FCPearse Park14:00Derek Kelly
Mourne Celtic11Rathcoole BoysMourne Park14:00Damien Tolan
Knockmitten United FC60Liffeybank FCKnockmitten Park14:00Luke Dunne
Trinity Donaghmede32Corduff FCFr. Collins Park, Donaghmede17:00Laurence Cunningham
Friday 23 September 2022
Senior Sunday
Glebe North FC30Bluebell UnitedMarket Green19:45Declan Troy
Wayne Kelly
Patrick McNeill
Maynooth University Town FC11St. Mochtas FCNUI Astro Maynooth19:45Andrew Cleary
Peter Mahoney
Karl O’Shea
Malahide United02Killester Donnycarney FCGannon Park19:45Liam McGuirk
Craig Foley
Damien Tolan
Wayside Celtic01Liffey WanderersJackson Park19:45Craig Donohoe
Dave Fitzsimons
Anthony Carey
Home Farm FC11Ballymun UnitedWhitehall20:00Owen Murphy
John McCarthy
Dylan Armstrong
Senior Sunday 1
Willow Park FC12St. Francis FCDPD Park19:30Robert Redmond
Sean Boyd
Daragh Donovan
Edenderry Town FC14Tolka Rovers FCPaddy Maloney Park19:45Stuart Marry
Colin Duffy
Ben McEvoy
Senior Sunday 1A
Newbridge Town FC22Leixlip United FCStation Road, Newbridge19:45Mick Hughes
Jason Ray
Claudiu Cimpoesu
Castleknock Celtic11St. John BoscoHartstown Park Astro19:45Aidan O'Brien
Andrew Murphy
Frank Maguire
Templeogue United FC11St. Kevins BoysTymon All Weather / Tymon Grass19:45Aidan Moore
Padraig Marsh
Brian Whelan
Inchicore Athletic FC11Usher CelticBernard Curtis Park20:00Patrick Donnelly
Leszek Adamczak
Kevin Byrne
Senior Sunday 1B
Oliver Bond Celtic21Hartstown Huntstown FCGrangegorman Grass19:30Brian Tracey
Lee Duffy
Brendan O'Connor
Ballyfermot United40Dunboyne AFCSDFL Ballyowen20:00Ronan Daly
Eddie Reilly
Adam Halligan
Premier Sunday 1
Peamount United51Marks Celtic FCGreenogue19:45Fred Ruggier
Division Sunday 3
Wayside Celtic21SVS FCJackson Park19:45Jack McGovern
McKelvey Celtic14Ballyoulster United AFCCeltic Park19:45Peter Kenealy
Wednesday 21 September 2022
Senior Sunday 1
St. Patrick's CY FC00Skerries Town FCIrishtown Stadium20:00Brendan Clarke
Patrick Donnelly
Dylan Redmond
Senior Sunday 1B
Drogheda Town FC22Kilmore CelticMarian Park19:45Robert Redmond
U19 Sun Championship
Larkview Boys24Wayside CelticWhelan Park20:00Eddie Reilly
Sunday 18 September 2022
Senior Sunday
Lucan United FC12St. Mochtas FCO'Hanlon Park11:00Leszek Adamczak
David Pender
Warren Beasley
Killester Donnycarney FC20Wayside CelticHadden Park11:00Christopher Daly
David Ward

Bangor Celtic F.C00Home Farm FCTransport Club, Clogher Road11:00Brian Tracey
Paul Tuite
Aidan Moore
Ballymun United12Kilnamanagh AFCBallymun United Soccer Complex11:00Sean Boyd
Owen Murphy
Stuart Marry
Bluebell United22Malahide UnitedCapco Park12:00David Gallagher
Derek Rooney
Patrick McNeill
Senior Sunday 1
Greystones United AFC41Edenderry Town FCArchfield, Victoria Road11:00Mick Hughes
Umre Akkilic
Anthony Kearney
Glenville FC02Kilbarrack UnitedPalmerstown Community School11:00Patrick Donnelly
Craig Donohoe
Claudiu Cimpoesu
Senior Sunday 1A
Leixlip United FC14St. Kevins BoysLeixlip Amenities Centre11:00Shane Bradshaw
Jason Ray
Leo Linnie
Ayrfield United61Dublin Bus FCAyrfield Community Centre12:00Craig Foley
Colin Duffy
Andrew Cleary
Senior Sunday 1B
Dunboyne AFC04Kilmore CelticSummerhill Road, Dunboyne11:00Eddie Reilly
Dublin University AFC42Drogheda Town FCCollege Park11:00Brian Lawless Jr
Rush Athletic FC20Tullamore Town FCSt Catherine's Park, Rush11:00Robert Redmond
Lee Duffy
Kevin Byrne
Finglas United Youth & Football12Oliver Bond CelticLarney Park11:00Declan Troy
Premier Sunday
St. Francis FC12Castleknock CelticJohn Hyland Park11:00Derek Kelly
Boyne Rovers AFC21Home Farm FCParkview, Drogheda11:00Aidan O'Brien
Blessington FC34Cabinteely FCCrosschapel, Blessington11:00Endrit Malaveci
Premier Sunday 1
Leixlip United FC14Peamount UnitedLeixlip Amenities Centre11:00Daragh Donovan
Division Sunday 3
Edenderry Town FC12McKelvey CelticPaddy Maloney Park11:00Adam Halligan
Garda AFC51Shankill FCCopper Face Jacks Park11:00Ronan Daly
Knocklyon United17Ballyoulster United AFCVEC Grounds Terenure11:00Luke Dunne
Division Sunday 3A
Rivervalley Rangers53Celbridge TownRidgewood Park11:00Frank Maguire
Portmarnock AFC32Palmerstown FCCarrickhill, Portmarnock11:00Laurence Cunningham
Mountview CFC45St. John VianneyHartstown Park11:00Sahin Yasar
Ballyfermot United66Whitehall RangersLe Fanu Park (The Lawns)11:00Besim Bajrami
Loughshinny United63Baldoyle UnitedLoughshinny Park11:00Damien Tolan
Rush Athletic FC42Derry RoversSt Catherine's Park, Rush12:30David McGrath
U19 Sun Championship
Home Farm FC41Bohemian FC YouthsWhitehall11:00Dylan Redmond
Lucan United FC81Rush Athletic FCO'Hanlon Park11:00Dave Fitzsimons
St. Joseph's AFC81Skerries Town FCPearse Park13:00Isreal Ibeanu
Saturday 17 September 2022
Major Saturday
Sacred Heart Firhouse Clover11Malahide UnitedKillinarden Hill, Tallaght14:00Andrew Cleary
UCD AFC12Ballymun UnitedBelfield14:00Leszek Adamczak
Major Saturday 1
St. Kevins Boys13Railway UnionSt. Aidan's School, Whitehall15:00John McCarthy
Major Saturday 1A
Glenville FC12Portmarnock AFCPalmerstown Community School13:00Declan Troy
Major Saturday 1C
Raheny United21Rush Athletic FCSt. Anne's Park Astro13:30Aidan O'Brien
St. Pauls Artane11Dunboyne AFCMcAuley Park, Pitch No 214:00Laurence Cunningham
Premier Saturday
Terenure Rangers12Seafordrock UnitedTerenure Sports Club14:00Michael Dolan
FC Transylvania23Larkview BoysALSAA Sports Complex14:00Peter Mahoney
Division Saturday 3
Castleknock Celtic31Balscadden FCSt Catherine's Park, Castleknock12:00Eddie Reilly
Esker Celtic FC51Enniskerry YCSt Catherine's Park, Lucan12:00Osin Mahony
Cloghertown United FC47Sallynoggin/Pearse FCPaddy McGuinness Park14:00Frank Maguire
Division Saturday 3A
Balrothery FC14St. John VianneyRingcommons Sports Centre13:00Tony Harris
Knockmitten United FC22Rathcoole BoysKnockmitten Park14:00Ben McEvoy
Liffeybank FC410Hartstown Huntstown FCSt Catherine's Park, Lucan14:00Luke Dunne
Corduff FC41Mourne CelticCorduff Park14:00Brendan Clarke
Division Saturday 3B
Dundrum FC30Kilcock Celtic FCMeadowbrook Park14:00Jack McGovern
Oliver Bond Celtic02Whitehall RangersLaw Society, Blackhall Place14:00Derek Kelly
Hartstown Huntstown FC12Blessington FCHartstown Park Astro14:30Peter Kenealy
Ballyoulster United AFC53Booth Road CelticLoughlinstown Road, Celbridge15:00Sahin Yasar
Friday 16 September 2022
Senior Sunday
Liffey Wanderers32Glebe North FCRingsend Astro19:45Christopher Daly
Liam McGuirk
Aidan Moore
Senior Sunday 1
Cherry Orchard06St. Francis FCElmdale Crescent19:30Lee Duffy
Craig Foley
Kevin Byrne
Swords Celtic FC31Willow Park FCBalheary Resevoir20:00Jason Ray
David Pender
Paul Reid
Collinstown FC12Tolka Rovers FCSDFL Astro / Collinstown Park20:00Colin Duffy
Sean Boyd
Patrick McNeill
Senior Sunday 1A
Usher Celtic40Drumcondra FCGrangegorman DIT Astro19:30Craig Donohoe
Peter Mahoney
David Ward
St. John Bosco13Inchicore Athletic FCBrickfield Astro20:00Dave Fitzsimons
Eddie Reilly
Ronan Daly
Larkview Boys11Arklow Town FCWhelan Park20:00Derek Rooney
Brian Tracey
Brian Whelan
Senior Sunday 1B
Sheriff YC24Ballyfermot UnitedClontarf All Weather19:30Owen Murphy
Anthony Kearney
Damien Tolan
Major Sunday
Leicester Celtic FC21Beechwood FCLoreto Park Astro19:45Paul Tuite
Division Sunday 3
Wayside Celtic22Finglas United Youth & FootballJackson Park19:45Fred Ruggier
Major Saturday 1B
Ashbourne United41Cherry OrchardArcherstown Astro, Ashbourne19:45Robert Redmond
Division Saturday 3
Dingle United51Dublin Airport FCGrangegorman Grass20:00Kate O'Brien
Division Saturday 3B
Lusk United24Monread FCRathmore Road, Lusk19:45Niall Murray
U19 Sun Championship
Crumlin United FC51St. Francis FCPearse Park Astro20:00Isreal Ibeanu
Corduff FC00Mount Merrion FCBlanchardstown IT20:00Endrit Malaveci
Thursday 15 September 2022
Senior Sunday 1B
Hartstown Huntstown FC30TEK United FCHartstown Park Astro20:00Thomas Nolan
Brendan Clarke
Patrick Kavanagh
Wednesday 14 September 2022
FAI Intermediate Cup 2022/23
St. Kevins Boys01Edenderry Town FCSt. Aidan's School, Whitehall20:00Liam McGuirk
Colin Duffy
Anthony Kearney
Sacred Heart Firhouse Clover50Sheriff YCKillinarden Hill, Tallaght19:45Owen Murphy
Eddie Reilly
Umre Akkilic
Senior Sunday
Wayside Celtic10Maynooth University Town FCJackson Park19:45Declan Troy
Eamonn Connolly
Patrick McNeill
Malahide United02Crumlin United FCGannon Park19:45Robert Redmond
Brendan Clarke
Kevin Byrne
St. Mochtas FC21Bluebell UnitedPorterstown Road19:45Peter Mahoney
Dave Fitzsimons
Craig Foley
Home Farm FC13Lucan United FCWhitehall20:00Stuart Marry
Andrew Murphy
Aidan Moore
Senior Sunday 1A
Portlaoise FC02Templeogue United FCRossleighan Park19:45Sean Boyd
Shane Bradshaw

Senior Sunday 1B
Tullamore Town FC05Oliver Bond CelticLeah Victoria Park19:45Padraig Marsh
Jason Ray
Graham McCarthy
Total : 129