Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Wednesday 28 September 2022
Senior Sunday
St. Mochtas FCBangor Celtic F.CPorterstown Road19:45Robert Redmond
Andrew Cleary

Liffey WanderersBallymun UnitedRingsend Astro19:45Peter Mahoney
Christopher Daly
Aidan Moore
Senior Sunday 1
Sacred Heart Firhouse CloverSt. Francis FCKillinarden Hill, Tallaght19:30Dave Fitzsimons
Owen Murphy
David Gallagher
Thursday 29 September 2022
Senior Sunday 1B
Hartstown Huntstown FCBallyfermot UnitedHartstown Park Astro20:00Dylan Armstrong
Owen Murphy
Shane Bradshaw
Major Saturday
Malahide UnitedUCD AFCGannon Park19:45Andrew Murphy
Friday 30 September 2022
Senior Sunday 1
Tolka Rovers FCSkerries Town FCFrank Cooke Park19:45Ronan Daly
David Ward
Wayne Kelly
Collinstown FCEdenderry Town FCSDFL Astro / Collinstown Park20:00Anthony Kearney
Anthony Carey
Kate O'Brien
Senior Sunday 1A
Templeogue United FCLarkview BoysTymon All Weather / Tymon Grass19:45Umre Akkilic
Paul Tuite
Brian Whelan
Newbridge Town FCPortlaoise FCStation Road, Newbridge19:45Dave Fitzsimons
David Gallagher
Mick Hughes
St. Kevins BoysInchicore Athletic FCSt. Aidan's School, Whitehall20:00John McCarthy
Patrick Donnelly
Damien Tolan
St. John BoscoArklow Town FCBrickfield Astro20:00Endrit Malaveci
Owen Murphy
Daragh Donovan
Senior Sunday 1B
Kilmore CelticTEK United FCOscar Traynor Development Centre19:30Jason Ray
David Pender
Graham McCarthy
Sheriff YCArdmore RoversClontarf All Weather19:30Karl O’Shea
Besim Bajrami
Dylan Redmond
Drogheda Town FCDunboyne AFCMarian Park19:45Kevin Byrne
Andrew Murphy
Frank Maguire
Major Sunday
MP FCBeechwood FCGrangegorman DIT Astro19:30Aaron O'Dowd
Trinity DonaghmedeBallyoulster United AFCFr. Collins Park, Donaghmede19:45Thomas Nolan
Rivervalley RangersMid Sutton Sportslink FCAUL Complex20:00Stuart Marry
Major Sunday 1
Eastwall BessboroughRaheny UnitedGreendale Road19:45Robert Redmond
St. James GateBroadford Rovers FCIveagh Grounds19:45Eddie Reilly
Stella Maris FCPark CelticPort Stadium, Richmond Road20:00Declan Reale
Crumlin United FCCelbridge TownPearse Park20:00Christopher Daly
Premier Sunday
Cabinteely FCKnockmitten United FCKilbogget Park19:45Patrick Kavanagh
Premier Sunday 1
Naas AFCKnocklyon UnitedNaas Sports Centre, Caragh Road20:00Adam Halligan
Division Sunday 3
Ballyoulster United AFCShankill FCLoughlinstown Road, Celbridge20:00Derek Rooney
Major Saturday 1
St. Francis FCAungier CelticJohn Hyland Park19:45Craig Foley
Premier Saturday 1
Liffey Valley RangersIveagh CelticColdcut Astro20:00Leo Linnie
Senior Cup Charlie Cahill Cup
Maynooth University Town FCGlebe North FCNUI Astro Maynooth19:45Andrew Cleary
Peter Mahoney
Aidan Moore
Swords Celtic FCKillester Donnycarney FCBalheary Resevoir20:00Sean Boyd
Colin Duffy
Lee Duffy
St. Patrick's CY FCCherry OrchardIrishtown Stadium19:30Brian Tracey
Leszek Adamczak
Craig Donohoe
U19 Sun Championship
Cherry OrchardSkerries Town FCElmdale Crescent19:30Isreal Ibeanu
Mount Merrion FCCrumlin United FCColaiste Eoin Astro19:45Padraig Marsh
Corduff FCSt. Joseph's AFCBlanchardstown IT20:00Niall Murray
Saturday 1 October 2022
Major Saturday
Wayside CelticSacred Heart Firhouse CloverJackson Park14:00Warren Beasley
Tolka Rovers FCSt. Mochtas FCFrank Cooke Park14:00Lee Duffy
Bangor Celtic F.CKilnamanagh AFCBeachfield Park. Walkinstown14:00Craig Donohoe
Ballymun UnitedBluebell UnitedBallymun United Soccer Complex14:00Philip Russell
Crumlin United FCMaynooth University Town FCPearse Park Astro15:00Paul Tuite
Major Saturday 1
Railway UnionSeafordrock UnitedPark Avenue, Sandymount12:00Graham McCarthy
Old County FCHome Farm FCBrickfield Park12:30Daragh Donovan
St. Patrick's CY FCGlebe North FCIrishtown Stadium13:00Colin Duffy
St. John BoscoSt. Kevins BoysBrickfield Astro14:30Karl O’Shea
Major Saturday 1A
UCD AFCCollinstown FCBelfield12:00Brian Tracey
Portmarnock AFCLeixlip United FCPaddy's Hill12:00David Pender
TEK United FCGlenville FCNew Road Stradbrook Blackrock14:30Eddie Reilly
Killester Donnycarney FCTempleogue United FCHadden Park14:30Shane Bradshaw
Dublin Bus FCVerona FCColdcut14:30Andrew Cleary
Major Saturday 1B
Dundrum FCAshbourne UnitedMeadowbrook Park12:00Dylan Redmond
Fairview CY FCDublin Hospitals FCMIE, Griffith Avenue12:00Kate O'Brien
Wicklow RoversLarkview FCWhitegates12:00Robert Redmond
Pegasus/St. James AthLeicester Celtic FCSt. Benildus College13:00Ronan Daly
Cherry OrchardRosemount MulveyElmdale Crescent14:00David Gallagher
Major Saturday 1C
Tallaght Town AFCLucan United FCCarolan Park12:00Mick Hughes
Rush Athletic FCSt. Pauls ArtaneSt Catherine's Park, Rush14:00Kevin Byrne
Dunboyne AFCAyrfield UnitedSummerhill Road, Dunboyne14:00Patrick Donnelly
Drumcondra FCSVS FCBaskin Lane14:00Liam McGuirk
Ardmore RoversUsher CelticBallywaltrim Recreation Grounds14:00Umre Akkilic
Major Saturday 1D
Dublin University AFCBlackrock College AFCCollege Park12:00Jason Ray
Ballyfermot UnitedNewbridge Town FCLe Fanu Park (The Lawns)14:00Brendan O'Connor
Kingswood Castle FCSandyhill Shangan FCBallymount Park Pitch 9314:00Brendan Clarke
Lorcan Celtic FCPalmerstown FCLorcan Green14:00Besim Bajrami
Inchicore Athletic FCTallaght UnitedBernard Curtis Park17:00Aidan Moore
Premier Saturday
Seafordrock UnitedBaldoyle UnitedRockfield Park, Blackrock12:00Isreal Ibeanu
FC TransylvaniaManortown UnitedALSAA Sports Complex14:00Padraig Marsh
Swords Celtic FCLarkview BoysBalheary Resevoir14:00John McCarthy
Balbriggan FCKilmore CelticBremore All Weather15:00Stuart Marry
Premier Saturday 1
Confey FCGlasnevin FCSt Catherine's Park, Castleknock12:00Peter Mahoney
Palmerstown FCKilnamanagh AFCMill Lane14:00Dave Fitzsimons
Dublin Airport FCJobstown Celtic FCALSAA Sports Complex14:00Ben McEvoy
Division Saturday 3
Esker Celtic FCCloghertown United FCSt Catherine's Park, Lucan12:00Osin Mahony
Castleknock CelticDublin Airport FCSt Catherine's Park, Castleknock12:00Daniel Gazzea
Greenhills Greenpark FCRosemount MulveyGreenhills Park12:30Samantha O Kelly
Sallynoggin/Pearse FCDingle UnitedPearse Park14:00Brian Whelan
Hyde Park FCBalscadden FCBalbriggan Town Park14:30Damien Tolan
Division Saturday 3A
St. John VianneyKnockmitten United FCKilmore Drive12:00David Ward
Rathcoole BoysSallynoggin/Pearse FCFrank Cox Park13:00Declan Troy
Balrothery FCTrinity DonaghmedeRingcommons Sports Centre13:00Derek Rooney
Liffeybank FCMourne CelticSt Catherine's Park, Lucan14:30Frank Maguire
Corduff FCHartstown Huntstown FCCorduff Park14:30Peter Kenealy
Division Saturday 3B
Whitehall RangersHartstown Huntstown FCPaddy Mahony Park Dublin Airport12:00Laurence Cunningham
Blessington FCLusk UnitedCrosschapel, Blessington13:00Aaron O'Dowd
Dundrum FCBallyoulster United AFCMeadowbrook Park14:00Jack McGovern
Booth Road CelticOliver Bond CelticClondalkin Leisure Centre14:00Patrick Kavanagh
Kilcock Celtic FCDingle UnitedThe Bawnogues15:00Adam Halligan
Sunday 2 October 2022
Senior Sunday 1A
Leixlip United FCCastleknock CelticLeixlip Amenities Centre11:00Declan Troy
Dave Fitzsimons
Patrick McNeill
Drumcondra FCDublin Bus FCBaskin Lane11:00Brendan Clarke
Ronan Daly
Endrit Malaveci
Senior Sunday 1B
Finglas United Youth & FootballTullamore Town FCLarney Park11:00Brian Lawless Jr
Christopher Daly
Thomas Nolan
Rush Athletic FCDublin University AFCSt Catherine's Park, Rush11:00Wayne Kelly
David Ward
Dylan Armstrong
Major Sunday
Newtown Rangers AFCBlackrock College AFCFarrell Park11:00Anthony Carey
Enniskerry YCRatoath Harps FCBerryfield Park11:00Leszek Adamczak
Major Sunday 1
Jobstown Celtic FCBalbriggan FCJobstown Park11:00Craig Donohoe
Baldoyle UnitedClondalkin CelticBrookestone Road, Baldoyle11:00Lee Duffy
Premier Sunday
Castleknock CelticBoyne Rovers AFCSt Catherine's Park, Castleknock11:00Isreal Ibeanu
Blessington FCMount Merrion FCCrosschapel, Blessington11:00Kate O'Brien
Balscadden FCSt. Francis FCRingcommons Sports Centre11:00Graham McCarthy
Home Farm FCMonread FCWhitehall11:00Brendan O'Connor
Verona FCAungier CelticCoolmine14:00Besim Bajrami
Premier Sunday 1
Marks Celtic FCRathcoole BoysButler Park11:00Aidan Moore
Kilcock Celtic FCLeixlip United FCThe Bawnogues11:00Warren Beasley
Liffeybank FCEdenderry Town FCSt Catherine's Park, Lucan11:00Ben McEvoy
Terenure RangersPeamount UnitedTerenure Sports Club11:00Brian Whelan
Maynooth University Town FCDrogheda Boys FCNUI Astro Maynooth12:00Leo Linnie
Division Sunday 3
SVS FCFinglas United Youth & FootballCore Credit Union Park Loughlinstown11:00(P)
Spartak Dynamo FCWayside CelticMarlay Park11:00Aaron O'Dowd
Mount Merrion FCKnocklyon UnitedUCD Fosters Ave.11:00Umre Akkilic
Iveagh CelticMcKelvey CelticStannaway Park11:00Osin Mahony
Edenderry Town FCGarda AFCPaddy Maloney Park11:00Patrick Kavanagh
Division Sunday 3A
Rivervalley RangersDerry RoversRidgewood Park11:00Kevin Byrne
Portmarnock AFCWhitehall RangersCarrickhill, Portmarnock11:00Frank Maguire
Palmerstown FCRush Athletic FCMill Lane11:00Samantha O Kelly
Ballyfermot UnitedMountview CFCLe Fanu Park (The Lawns)11:00Daniel Gazzea
Baldoyle UnitedCelbridge TownDonaghmede Park11:00David McGrath
St. John VianneyLoughshinny UnitedKilmore Drive13:30Laurence Cunningham
Senior Cup Charlie Cahill Cup
Lucan United FCBallymun UnitedCelbridge Football Park11:00David Gallagher
Andrew Cleary
Jason Ray
Kilnamanagh AFCHome Farm FCNed Kelly Park11:00Owen Murphy
Sean Boyd
Daragh Donovan
Greystones United AFCCrumlin United FCArchfield, Victoria Road11:00Shane Bradshaw
Craig Foley
Colin Duffy
UCD AFCLiffey WanderersBelfield11:00Patrick Donnelly
Eddie Reilly
Stuart Marry
Bluebell UnitedWayside CelticRed Cow12:00Paul Tuite
Robert Redmond
Philip Russell
Glenville FCMalahide UnitedPalmerstown Community School11:00Derek Rooney
John McCarthy
Dylan Redmond
U19 Sun Championship
St. Francis FCWayside CelticJohn Hyland Park11:00Mick Hughes
Bohemian FC YouthsStella Maris FCGrangegorman Grass13:00Padraig Marsh
Raheny UnitedLucan United FCSt. Anne's Park Astro14:00Liam McGuirk
Monday 3 October 2022
Senior Sunday
Glebe North FCBangor Celtic F.CMarket Green19:45Colin Duffy
Anthony Kearney
Brendan Clarke
Major Saturday 1
Swords Celtic FCLiffey WanderersBalheary Resevoir20:00Karl O’Shea
U19 Sun Championship
Larkview BoysHome Farm FCWhelan Park20:00Leszek Adamczak
Total : 124