Leinster Senior Football League

Your Clubs, Your League

sponsored by



LSL Results w/e 26/27/28 Oct

LSL Results w/e 26/27/28 Oct

LFA Junior Cup 3rd Rd Saturday 27th October: Rosemount Mulvey 3 Oldbury FC 0; Booth Road Celtic OFF St Mochtas; Swords Celtic 3 Malahide United 0; Colepark United 3 Whitehall Celtic 2; Wayside Celtic 4 Bangor Celtic 2 AET; Newtown Rangers 1 East Wall Bessborough 2  AET; Harding IF FC 3 Glebe North 1;

LFA Junior Cup 2nd Rd: Cherry Orchard FC 2 Collinstown FC 1; Crumlin 1 Columbas Rovers 0;

LFA Junior Cup 1st Rd: Buttercrust 2 Bluebell United 1;

 

Copyright © The Leinster Senior League/The Herald 2018

Friday 26th October,

 

Senior Sunday: Bangor Celtic 2 Firhouse Clover 0; Cherry Orchard 2 Ballymun United 1; St Pat Cy 2 Portmarnock AFC 2; Newbridge Town 2 Liffey Wanderers 3; Malahide United 1 St Mochtas 1;

 

Senior 1 Sunday: Maynooth University Town 2 Leixlip United 1; Greystones United 1 Edenderry Town 3;

 

Senior 1A Sunday: Arklow Town 7 Beggsboro AFC 1; Templeogue Utd 2 Verona FC 0; Sacred Heart/Killinarden 0 Kilnamanagh FC 2;

 

Senior 1B Sunday: St Francis FC 4 Pegasus St James Ath 3; Collinstown FC 1 Hartstown Huntstown 0; Kilbarrack Utd 1 Broadford Rovers 1; Mt Merrion FC 2 St John Bosco 2; Mullingar Athletic AFC 3 Mid Sutton Sportslink 2;

 

Major Sunday: Trinity Donaghmede 3 St Kevins Boys 3;

Major 1 Sunday: Rivervalley Rangers 2 Enniskerry Y C 3;

 

Major 1C Saturday: St Francis FC 4 Lexlip United 1;

 

Saturday 27th October,

Charles and Paddy Lee U19s: St James Gate 1 Hardwicke FC 6;

Major Saturday: St Patricks CY FC OFF Dublin Bus; Tek United 0 UCD AFC 0;

 

Major 1 Saturday: Templeogue United 3 St. John Bosco 2; Liffey Wanderers 1 Broadford Rovers 0; Sacred Heart Killinarden F.C 3 Pegasus/St. James Ath 3;


Major 1A Saturday: Glenville FC v St. Mochta's F.C, Palmerstown Community School, 2.00 pm, Richie Glynn; Leicester Celtic FC 0 Dublin University 0; Tolka Rovers 2 Home Farm 0; UCD AFC OFF Killester Donnycarney FC;


Major 1B Saturday:
Beggsboro AFC 5 Seaford Rock United 4; CIE Ranch 3 Dundrum FC 1; Kilnamanagh AFC 2 St. Vincent's Hospital FC 0; Dunboyne AFC OFF St Kevins Boys; Lucan United 2 Inchicore Athletic FC 2;


Major 1C Saturday: Arklow Town 5 Dunboyne AFC 4; Ballyfermot United 3 ST. James Gate 6; Kilbarrack United OFF Ringsend Rovers; Finglas United 3 Skerries Town FC 2;

Major 1D Saturday: Trinity Donaghmede 4 Clondalkin Celtic 1; Cherryfield United 2 MT. Merrion FC 1; Celbridge Town 1 MP FC 4; FC Transylvania 4 Newlands / Castle Park 5; Fairview CY 1 CYM Beechwood 2;

Premier Saturday: Esker Celtic Football Club 2 Ayrfield United 3; Glasnevin FC 2 Kill Celtic 3; Portlaoise AFC 2 Ballymun United Football Club 1;

 

Premier 1 Saturday: Blackrock College AFC 1 Tymon Bawn FC 0; Lorcan Celtic 3 River Valley Rangers AFC 1; Seaford Rock United 2 Parkvale FC 2;

 

Division 3 Saturday: Cloghertown United FC 6 Hyde Park FC 3; Marks Celtic 0 Leixlip United 3; Iveagh Celtic 1 Corduff FC 5; Malahide United 0 Knockmitten United 2; Swords Celtic 1 Rush Athletic 3;.

Division 3A Saturday: Bohemians SC 6 Spartak Dynamo 0; DCU FC 0 Mid Sutton Sportslink 4; Rosemount Mulvey 2 Mount Merrion Youths 0; Enniskerry Youth Club 4 St Mochtas 4; Walkinstown United 0 Clondalkin Celtic 2; Broadford Rovers 1 Kilbarrack United 0;  

Sunday 28th October

 

Senior Sunday: Bluebell United 0 Killester Donnycarney 0; Crumlin United 2 Swords Celtic 0;

 

Senior 1 Sunday: Glenville FC 0 Dublin Bus 0; Newtown Rangers 0 Wayside Celtic 3; UCD AFC 2 Drumcondra Stella Maris 0; Home Farm FC 0 TEK United 0;

 

Senior 1A Sunday: Skerries Town 2 Tolka Rovers 1; CIE Ranch v Inchicore; Dunboyne AFC 2 Dublin University FC 5; Portlaoise FC 0 Lucan Utd 3;

 

Senior 1B Sunday: Leicester Celtic 2 Willow Park 5;  

 

Charles and Paddy Lee U19s: Cherry Orchard 4 Leicester Celtic 1;

Major Sunday: Ayrfield United 1 Doddervale United 1;

Premier Sunday: Boyne Rovers 3 Dublin Airport 2; Marks Celtic 1 Valeview Shankill 1; Blessington Fc 1 Balbriggan 6; Knocklyn 4 Transport 9;

 

Premier 1 Sunday: Tymon Bawn 3 Whitehall Rangers 3; Aylesbury FC 3 Castleknock Celtic 0; Booth Road Celtic FC 1 Ballyoulster United 5;

 

Division 3 Sunday: Rivervalley Rangers 0 Bohemians S.C 3; Tymon Bawn 2 Wayside Celtic 3; Ayrfield United v Spartak Dynamo; Edenderry Town 6 Shankill 1; Knockmitten 4 Liffey Ath 2; Wood farm 0 Cabinteely 3;

Copyright © The Leinster Senior League/The Herald 2018

« back to News


You are here: Home » News » LSL Results w/e 26/27/28 Oct