Leinster Senior League

News

Cup Fixtures - Week Ending 3rd April

Author:  Derek McKenna

Published:  about 2 months ago

Views:  760

FAI Junior Cup Quarter Final Saturday April 2nd

Tolka Rovers v Oliver Bond Celtic, Frank Cooke Park, 2.0, FAI Officials

U20 Joe Tynan Cup Sunday 3rd April

1st Round Greystones Utd AFC V Suncroft FC - The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow, KO 1:00pm, Chris Daly;

LFA Plate U20

Sun 03/04/2022 - Cabinteely V Home Farm - Kilbogget Park, KO 14.30pm, Glenn Miller;

U19 League Fixtures

Group 1

Fri 01/04/2022 – Mount Merrion V Home Farm, Colaiste Eoin School, KO 19:45pm, Daragh Donovan;

Sun 03/04/2022 – Shelbourne V Broadford – AUL Complex, KO 11:00am, Robert Redmond;

Sun 03/04/2022 – Naas AFC V Home Farm - Naas Sports Centre, Naas West, Co. Kildare – KO 14:00pm, Warren Beasley;

 Group 2

Newbridge V Crumlin, Station Road, Newbridge, Co. Kildare, KO 12:00 noon. Sean O Connor;

Cabinteely (Charles Lee) V Terenure, Kilbogget Park, KO 14:30pm, Endrit Malaveci;

Malahide V Shankill, Gannon Park, KO 14:00PM, Dylan Armstrong;

Saturday Premiers Champions League 2nd April

Group A: Blackrock College v Ashbourne Utd. Friday, 01/04/2022, 19.45. Marley Park. Claudiu Cimpoesu;
Group B: Seafordrock FC v Tallaght Town, 12.00. Rockford Road, Pat Kavanagh;
MP/FC v Balbriggan FC, 14.00. Grangegorman, Shane Bradshaw;
Group C: Esker Celtic v Manortown Utd, 12.00. St. Catherine’s Pk. Glenn Miller;
Group D: Baldoyle FC v Stella Maris, 14.00 Brockstone Rd. Frank Maguire;
Balscadden FC v Larkview Boys, 14.00. Ringcommons Sp Co. Damien Tolan;
Wally Winn Cup Preliminary Round Saturday 2nd April
Lorcan Celtic v Garda FC, 14.00. Lorcan Green, John McCarthy;
SVS v Kilmore Celtic, 14.00,Shanganagh Cliffs, Umre Akkilic;
Glasnevin FC v Terenure College, 12.30  Albert College, Besim Bajrami;
Division 3A Saturday Mini League

Group 1: Malahide United v Dingle United Malahide Castle.2.00, Derek Rooney;

Drimnagh Celtic v Enniskerry Yc, Brickfield,12.00, Dave Fitzsimons;

Group 2: Spartak Dynamo v Peamount United, Marlay Park, 2.00, Lez Adamczak:

Cherry Orchard v Knockmitten United, Elmdale 3.00, Craig Donoghue;

Division 3B Saturday Mini League.

Group 1: Ballyoulster United v Kilbarrack United, Loughlinstown Road, 2.00, Barry Fitzpatrick;

St John Vianney v Rivervalley Rangers KilmoreDrive, 12.00, Dave Mcgrath;

Group 2: Blessington Fc v Rush Athletic Crosschapel Rathmore, 2.00, Aidan Moore;

Dundrum Fc v Whitehall Rangers, Meadowbrook, 2.00, Colin Duffy;

Get the ClubZap app

Get live information for Leinster Senior League on the ClubZap app

Leinster Senior League

Powered by

lsl.ie © 2022