Leinster Senior League

News

LSL Cup Fixtures - Fri 11th to Sun 13th March

Author:  Derek McKenna

Published:  2 months ago

Views:  1730+

Kevin Nugent Cup.

Friday 11th, MPFC V Broadford Rovers, Grangegorman (Astro) 19:30, Liam McGuirk; Clondalkin Celtic V Balbriggan F.C, Cold Cut 20:00, Claudiu Cimpoesu; Friday 11th, Yellowstone Celtic V Enniskerry YC, Brickfield (Astro) TBA, Declan Troy;

Sunday 13th, Finglas United V. Leicester Celtic F.C Larney Park 11:00, Paul Tuite; Ballyfermot United V. St Pauls Artane at Cold Cut Clondalkin 11:00, Brian Tracey

Oneills.com LFA Junior Cup Fifth Round: Beechwood FC v Freebooters FC

U19s Mini League

Group 1: Sunday 13th BroadfordRovers FC V Shelbourne FC, Broadford Park, Stonemason Way, Ballinteer, D16, KO 11:00am, Mick Dolan; Friday11th. Cabinteely (Paddy Lee) V Mount Merrion, Kilbogget Park, KO 19:45pm, Umre Akkilic; Group 2: Sunday 13th: Terenure Rangers V Malahide Utd, Terenure Sports Club, KO 11:00am, Warren Beasley Newbridge Town V Crumlin Utd, Station Road, Newbridge, Co. Kildare, KO 12:00 noon, Aidan Moore;

LFA Plate U20s Sunday 13th

Leixlip Utd FC V Ballyoulster Utd FC, Collinstown Leixlip - Amenties Centre, KO  13:00pm, Leo Linnie; Naas AFC V St Canices, Naas sports centre, Caragh road, Naas West, Co. Kildare, KO 11:00am, Daragh Donovan; St Francis FC V Raheny Utd,  John Hyland Park, KO 11:00am, Colin Duffy; Home Farm V Cabinteely, VEC Grounds, Whitehall, KO 11:00am,Besim Bajrami; Greystones V The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow, KO 13:00pm, Les Adamczak;

St Pat’s CY v TBA, Irishtown Stadium Astro, Date & Time TBC.

Vere Deane Cup Sunday13th. March

Ayrfield United  V  Esker Celtic  11am Foxhill Park, Dave McGrath;. 

Baldoyle United  V  Iveagh Celtic 11am  Racecourse Park, Frank Maguire; DCU FC  V  Naas AFC 11am Poppintree Park, Damien Tolan; Lusk United  V Ardmore Rovers Friday 19.45 Rathmore Road Lusk, Kevin Byrne; McKelvey Celtic  V  Verona FC Friday 19.45 Celtic Park, Besim Bajrami; Rivervalley Rangers V Finglas United 11am Rivervalley Park, Tony Harris; SVS FC  V  Portmarnock AFC  11am  Shanganagh Park, Brian Whelan; 

David and Paddy Lanigan Cup

Friday11th, Dublin Hospitals F.C V. St Paul’s Artane, Pearse Park Astro 20:00, Anto Carey;

Saturday 12th: SVS F.C V. Crumlin United F.C, Core Credit Union Park Loughlinstown D18 12:00, Jason Ray; Usher Celtic V. Dunboyne AFC, Irish War Memorial Gardens Islandbridge 12:00, Claudiu Cimpoesu; U.C.D FC V. Skerries Town F.C, Belfield 12:00, Dave Gallagher; Killester Dunnycarney F.C V. Ayrfield United, Hadden Park 14:00, Karl O Shea; Rush Athletic V. Portlaoise F.C, St Catherine’s Park (Rush) 12:00, Stuart Marry; Lucan United F.C V. Ratoath Harps F.C, Airlie Heights 14:00, Aidan O Brien, Inchicore Athletic V. Larkivew Boys F.C, Bernard Curtis Park 14:00, Umre Akkilic; Drumcondra F.C V. Rosemount Mulvey, Baskin Lane 14:00, Lee Duffy; Kilbarrack United V. Dublin University F.C, Greendale Road 14:00, Pat Donnolly; Auinger Celtic V. Beechwood F.C, Grangegorman D.I.T (Astro) 14:00, Dylan Armstrong; Castleknock Celtic V. Greystones United AFC, St Catherine’s Park 14:00, Philip Russell; Newlands / Castle Park V. Finglas United F.C, Watery Lane 14:00,Ronan Daly; Ballyfermot United F.C V. Dundrum F.C, Le Fanu Park 14:00, Terry Murphy;“Fairview CY or Lexlip United F.C” V. Ardmore Rovers, MIE Griffith Avenue / Collinstown Lexlip – Amenities Centre 14:00/19:45,

Saturday 12th Premiers Championship

Group A, Blackrock v Terenure,Marley Park Friday 11th,19.45, Brendan Coghlan;
Garda FC v Sallynogin/Pearce FC Copper Face Jacks Friday11th, 20.00, Glenn Miller;
Glasnevin v Ashbourne Utd Albert College, 12.30, Dave McGrath; Group B MP/FC v Kilmore Celtic Grangegorman1400, Glenn Miller. Lorcan Celtic v Balbriggan Lorcan Green, 14.00, Shane Bradshaw; Seafordrock v Tallaght Town Rockfield Road 12.00, Brian Whelan;
Group C: SVS v Transylvania Core Credit Union14.00, Adam Reilly; Esker Celtic v Manortown Utd, St. Catherine’s Pk 12.00, Deco Troy; Group D: Balscadden FC v Larkview Boys Ringcommons Sport Centre 14.00, Brian Lawless; Baldoyle v Stella Maris Brockstone Rd.14.00, Kevin Byrne ,Division 3A Saturday 12th Mini League, Group A: Malahide United v Enniskerry Yc, Malahide Castle 2.00, Damien Tolan; Division 3B Saturday 12th Mini League Group A, Ballyoulster United v St John Vianney, Loughlinstown Road, 2.00, Derek Kelly; Rivervalley Rangers v Kilbarrack United, Ridgewood Park, 2.00, Frank Maguire; Group B. Whitehall Rangers v Dundrum Fc, Paddy Mahoney Park, 2.00, Tony Harris; Rush Athletic v Blessington Fc, St Catherines Rush, 2.00, Stuart Marry.

Get the ClubZap app

Get live information for Leinster Senior League on the ClubZap app

Leinster Senior League

Powered by

lsl.ie © 2022