Leinster Senior Football League

Your Clubs, Your League

sponsored by

Saturday, 17 February 2018

Noel Ryan Cup

Round 3: Colepark United vs Firhouse Clover, Le Fanu Park 2:00 pm, Dean Brazil

Round 3: Tek United vs Booth Road Celtic, Stradbrook Blackrock 2:00 pm, Michael Dolan

Round 3: CIE Ranch FC vs Cherry Orchard, CIE Ranch 2:00 pm, Brian Tracey

Round 3: Rush Athletic vs Newtown Rangers AFC, St. Catherines Park 2:00 pm, Stuart Marry

Round 3: Swords Celtic FC vs St Vincents Hospital FC, Balheary Reservoir 2:00 pm, Pat Donnelly

Round 3: Liffey Wanderers vs Dunboyne AFC, Ringsend Astro Park Irishtown Dublin 4 7:00 pm, Chris Murphy

Round 3: St. James Gate vs Templeogue United FC, Iveagh Grounds 7:30 pm, Daniel Murphy

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Willow Park FC vs Kilbarrack United, Woodside 7:30 pm, Official, Midlands

Tom Carroll Cup

Round 2: Seafordrock United vs FC Transylvania, St. Catherines Park 2:00 pm, Leszek Adamczak

Vere Deane Cup

Round 1: Pegasus/St. James Ath vs Ayrfield United, Rosemount Pk, Dundrum 12:00 pm, Robbie Tighe

Round 1: Castleknock Celtic vs Tymon Bawn AFC, Porterstown Park 2:00 pm, Dylan Armstrong

Round 1: Malahide United vs Knockmitten United FC, Malahide Castle 2:00 pm, Paddy Cullen

Round 2: Hyde Park vs Ardmore Rovers , Balbriggan Town Park 2:00 pm, Peter Kenealy

Round 2: Earl Celtic vs Cloghertown United FC, Brickfields 2:00 pm, Noel Kelly

Round 2: Iveagh Celtic vs DCU Soccer Club, Stannaway Park 2:00 pm, Shane Bradshaw

Round 2: Enniskerry YC vs Lorcan Celtic, Berryfield Park Co.Dublin 2:00 pm, Glen Miller

Round 2: Spartak Dynamo FC vs Mt. Merrion Youths FC, Marley Park 2:00 pm, Barry Duggan


Sunday, 18 February 2018

Lummy O'Reilly Cup

Round 2: Lucan United FC vs Leicester Celtic FC, Celbridge Football Park Loughlinstown Road 11:00 am, Robert Redmond

Round 2: Skerries Town vs Portlaoise AFC, Park Lane Skerries 11:00 am, Derek Rooney

Round 2: Kilnamanagh AFC vs CIE Ranch FC , Ned Kelly Park 11:00 am, Ciaran Redmond

Round 2: Greenhills/Greenpark FC vs CYM Beechwood, Greenhills Park 11:00 am, Michael Placek

Round 2: Templeogue United FC vs Edenderry Town, Pearse Park Astro Crumlin 3:00 pm, Pat Donnelly

Charlie Cahill Cup

Quarter finals: Crumlin United FC vs Swords Celtic FC, Armagh Road 12:00 pm, Richard Glynn

O Neills Polikoff Cup

Round 3: FC Transylvania vs Doddervale/Orwell Utd FC, Castleknock College 11:00 am, Mick Hughes

Round 3: Finglas United vs Castleknock Celtic, Larney Park 11:00 am, Declan Reale

Round 3: Ballyoulster United FC vs Wicklow Rovers, Loughlinstown Road, Celbridge 11:00 am, John Doyle

Moore Cup

Quarter finals: Peamount United vs Bohemians Supporters Club, Peamount Hospital 11:00 am, James Wynne

Quarter finals: Confey FC vs Swords Celtic FC, St Catherines Confey Park 11:00 am, Thomas Traynor

Quarter finals: Rush Athletic vs Colepark United, St. Catherines Park 2:00 pm, Glen Miller

Quarter finals: Cabinteely FC vs Liffey Athletic, Kilbogget Park 2:00 pm, Robbie Tighe


Wednesday, 21 February 2018

Charlie Cahill Cup

Quarter finals: Bluebell United vs Wayside Celtic, Jackson Park 7:45 pm, Daniel Murphy



You are here: Home » Fixtures