Leinster Senior Football League

Your Clubs, Your League

sponsored by



Fixtures w/e 25/26 May - 5th June

Fixtures  w/e 25/26 May - 5th June

LFA Under 19 Cup Final: Crumlin United v Hardwicke FC Frank Cooke Park, Sunday 26th, 11.00am, Mark Patchell Paul Mooney Lee Duffy Paddy McNeill:

Copyright © The Leinster Senior League/StrikerOnline 2019

Thursday, 23rd May

Charles and Paddy Lee U19 League: Leicester Celtic FC v Hardwicke FC, Loreto Park, 7:00pm, Anthony Carey;

Friday, 24th May

Major Sunday:  St Kevins Boys v Ardmore Rovers, St Aidans CBS, Collins Ave, 8:00pm, Stuart Marry;

Premier Sunday: East Wall Rovers v Balbriggan FC, Dublin Port Stadium, Richmond Road, 7:30pm, Claudiu Cimpoesu; Ashbourne United v Sallynoggin/Pearse, Archerstown Ashbourne All Weather, 7:45pm, Karl Corcoran;

Saturday, 25th May

David & Paddy Lanigan Cup: Final: Colepark United v Crumlin United FC, Red Cow, Naas Road, 2:30pm, Eddie Reilly Robert Kearns Eric Silva;

Major Saturday: Tek United v Dublin Bus, Stradbrook Blackrock, 2:30pm, Mick Hughes;

Vere Deane Cup: Final: Knockmitten United FC v Sallynoggin/Pearse, John Hyland Park, 4:00pm, Karl O Shea Kevin Baneham Shane Bradshaw;

Sunday, 26th May

Senior Sunday: Crumlin United FC v Killester Donnycarney FC, Armagh Road, 12:00pm, Craig Foley Adam Conroy Derek Rooney;

Polikoff Cup Final: Rivervalley Rangers v CYM Beechwood, Ballymun Football Complex, 3.00pm, Dave Fitzsimons Pat Donnolly Les Adamczak Tony Redmond;

Major Sunday: CYM Beechwood v Drogheda Town, Terenure Sports Club, 11:00am, OFF

Premier Sunday: Dublin Airport FC v Bray FC, ALSAA Complex, 11:00am, Thomas Traynor; Blessington FC v Park Celtic, Cross Chapel, 11:00am, Andrew Cleary; Valeview Shankill v Boyne Rovers, Core Credit Union Park, 11:00am, Chris Daly;

Division 3 Sunday: Knockmitten United FC v Tymon Bawn AFC, Monksfield Lawn, 11:00am, Brendan Clarke;

Monday, 27th May

Major Saturday: Ballymun United v Crumlin United FC, Ballymun United Soccer Complex, 7:00pm, Colin Duffy;

Tuesday, 28th May

Division 3 Sunday: Ayrfield United v Tymon Bawn AFC, Ayrfleld Community Centre, 7:00pm, Joe Boylan;

Major Sunday: CYM Beechwood v Ayrfield United, Terenure Sports Club, 7:00pm, Owen Murphy; Corduff FC v St Kevins Boys, Corduff Pk, 7:00pm, Derek Rooney;

Premier Sunday: Marks Celtic FC v Ashbourne United, Butler Park Tallaght, 7:00pm, Robert Redmond;

Wednesday, 29th May

Lummy O Reilly Cup Final: Dunboyne AFC v Lucan United, Porterstown, 7.30pm, Declan Troy David Ward Paul Reid;

Noel Ryan Cup Final: Crumlin United v Rosemount Mulvey, Pearse Park Astro, 8.00pm, Owen Murphy Brian Tracey Stuart Marry;

Thursday, 30th May

Major Sunday: CYM Beechwood v Trinity Donaghmede, Terenure Sports Club, 7:00pm, Anthony Carey;

Premier Sunday: East Wall Rovers v Transport FC, Dublin Port Stadium, Richmond Road, 7:30pm, John McCarthy;

Major Saturday: Tek United v Ballymun United, Stradbrook Blackrock, 7:00pm, Eddie Reilly; Dublin Bus v Crumlin United FC, Cold Cut, 7:00pm, David Fitzsimons;

Friday, 31th May

Herald Metropolitan Cup Final: Crumlin United v Bluebell United, Whitehall, 7.30pm, Peter Mahoney Robert Redmond Derek Rooney Barry Fitzpatrick;

Albert Walsh Cup: Final: Ashbourne United v Dublin Airport FC, Frank Cooke Park Griffith Avenue, 7:00pm, Mick Hughes Aaron Pisarnik Craig Donoghue;

Major Sunday: Clondalkin Celtic v St Kevins Boys, Greenogue, Newcastle, Co. Dublin, 8:00pm, Robert Redmond;

Wednesday, 5th June,

Senior Sunday: Crumlin United v Killester Donnycarney, Armagh Road, 7.30pm, Craig Foley Adam Conroy Derek Rooney;

Copyright © The Leinster Senior League/StrikerOnline 2019

 


 

« back to News


You are here: Home » News » Fixtures w/e 25/26 May - 5th June