Leinster Senior Football League

Your Clubs, Your League

sponsored by



Fixtures 3rd - 6th Jan

...

Copyright © The Leinster Senior League

Private Grounds Only,

Friday, 3rd January

Senior Division Sunday: Newbridge Town FC v Edenderry Town, Station Road, Newbridge, 7:45pm, Lee Duffy Declan Troy Paul Norton;

Senior Division 1 Sunday - Sponsored by The Beacon Hospital: Tullamore Town v Lucan United FC, Leah Victoria Park, 8:00pm, Peter Mahoney Sean O Connor Jimmy Keating; Home Farm FC v Kilnamanagh AFC, Home Farm Whitehall, 8:00pm, Padraig Marsh Pat Donnolly Claudiu Cimpoesu;

Cahill Cup: Round 1: Glebe North v Wayside Celtic, Market Green Balbriggan, 7:45pm, Colin Duffy John McCarthy Kevin Byrne; Greystones United AFC v Glenville FC, Woodlands Greystones, 8:00pm, Aaron Pisarnik Les Adamczak Craig Donoghue;

Lummy O'Reilly Cup: Round 1: Inchicore Athletic FC v Willow Park FC, Bernard Curtis Park, 7:30pm, Eamonn Connolly Warren Beasley Aidan Moore; St. Francis FC v Larkview Boys, John Hyland Park, 7:45pm, Philip Russell Chris Daly Brendan Clarke; Hartstown Huntstown FC v Broadford Rovers, Hartstown Park (All Weather), 7:45pm, Mick Cullen Karl O Shea Thomas Traynor; Portlaoise AFC v Drumcondra FC, Rossleighan Park, 7:45pm, Declan Reale Mark Patchell Mick Hughes; Tolka Rovers v Corduff FC , Frank Cooke Park Griffith Avenue, 7:45pm, Paul Reid Derek Rooney Stuart Marry; Templeogue United FC v Verona FC, Pearse Park Astro Crumlin, 8:00pm, John Thornton Owen Murphy Dylan Armstrong; St Kevins Boys v St. John Bosco, St Aidans CBS, Collins Ave,, 8:00pm, Robert Redmond Wayne Kelly Besim Bajrami; Castleknock Celtic v Pegasus/St. James Ath, IT Blanchardstown, 8:00pm, David Ward Niall Murray Karl Corcoran;

Major Sunday - Sponsored by Ledburn Cables: St. James Gate v Sheriff YC, Iveagh Grounds, 7:45pm, Paddy McNeill; Drogheda Town v Usher Celtic FC, Marian Park, 8:00pm, Sean Stephens;

Major 1 Sunday - Sponsored by Shanlar Limited: Stella East Wall FC v Finglas United, Dublin Port Stadium, Richmond Road, 7:30pm, Ciaran Conroy; Kilmore Celtic F.C. v St Paul's Artane FC, Oscar Traynor Development Centre Grass, 7:30pm, Chris Murphy Craig Foley Eric Silva;

Premier Sunday: MP FC v Newlands / Castle Park, Grangegorman DIT Grass, 7:30pm, Anthony Kearney; Clondalkin Celtic v Ballymun United, Greenogue, Newcastle, Co. Dublin, 7:45pm, Leo Linnie;

Premier 1 Sunday: Enniskerry YC v Shankill FC, Berryfield Park Co.Wicklow, 7:45pm, Umre Akkilic;

Noel Ryan Cup: Round 3: Sacred Heart Firhouse Clover v Wicklow Rovers, Killinarden Hill, 7.30pm, Sean Boyd;

Division 3 Saturday: Ashbourne United v Frankfort FC, Archerstown Ashbourne All Weather, 7:45pm, Mick Comiskey;

Saturday, 4th January

LFA Junior Cup 2nd Rd: Bluebell Utd v Oldbury FC, Bluebell Club Naas Rd, 2.00pm, Lee Duffy;

Noel Ryan Cup : Round 3: Dublin Bus v Columbas Rovers, Cold Cut, 2:00pm, Kevin Baneham; Bangor GG FC v St. Mochtas FC, Greenhills Park, 2:00pm, Chris Daly; Skerries Town v Kilmore Celtic F.C., Park Lane Skerries, 2:00pm, Pat Donnolly ; Balscadden FC v Finglas United, Ringcommons Sports Centre, 2:00pm, Dave Pender; Corduff FC v Ayrfield United, Corduff Park, 2:00pm, Brendan Clark; St Kevins Boys v Collinstown FC, St Aidans CBS, Collins Ave,, 2:30pm, Terry Murphy;

Major Saturday: St. Patrick's CYFC v Ballymun United, Ringsend Astro Park Irishtown Dublin 4, 1:00pm, Robbie Kearns; Swords Celtic FC v Crumlin United FC, Balheary Reservoir, 2:00pm, Karl O Shea; Booth Road Celtic v Cherry Orchard, Clondalkin CC, 2:00pm, Craig Donoghue;

Major 1 Saturday: Tolka Rovers v St. John Bosco, Frank Cooke Park Griffith Avenue, 1:00pm, Besim Bajrami;

Major 1A Saturday: Pegasus/St. James Ath v Portmarnock AFC, VEC Terenure, 12:00pm, Fred Ruggier; Inchicore Athletic FC v Verona FC, Bernard Curtis Park, 2:00pm, Aidan Moore; Drumcondra FC v Seafordrock United, Baskin Lane, 2:00pm, Warren Beasley;

Major 1C Saturday: Dunboyne AFC v St. James Gate, Summerhill Road Dunboyne, 12:00pm, Robert Redmond; CYM Beechwood v Usher Celtic FC, Terenure Sports Club, 2:00pm, Brian Whelan; Leixlip United FC v Cherryfield United, Leixlip Amenities Centre Leixlip Co Kildare, 2:00pm, Andrew Cleary; Lucan United FC v Rosemount Mulvey, Airlie Heights, 2:00pm, Brian Tracey;

Major 1D Saturday - Sponsored by Lee Brothers Limited: Fairview CY v Newbridge Town FC, Trinity All weather, 4:00pm, Claudiu Cimpoesu; Portlaoise AFC v FC Transylvania, Rossleighan Park, 2:00pm, Shane Bradshaw; Kilbarrack United v Ardmore Rovers, Greendale Road, 5:00pm, David Ward;

Division 3 Saturday: Mid Sutton Sportslink FC v Rosemount Mulvey, Sportslink Santry, 1:00pm, Clen Miller; Trinity Donaghmede v Walkinstown United FC, Fr Collins Park, 2:00pm, Daragh Donovan; Parkvale FC v Swords Celtic FC, Rockbrook School, 2:00pm, Noel Kelly; Cloghertown United FC v Castleknock Celtic, Paddy McGuiness Park, 2:00pm, Frank Fitzpatrick; Hartstown Huntstown FC v Sallynoggin/Pearse, Hartstown Park (All Weather), 3:00pm, Damien Tolan;

Division 3A Saturday: St. Mochtas FC v Hyde Park, Porterstown Park, 2:00pm, Brendan O Connor; Cherry Orchard v Malahide United, Elmdale Cresent Ballyfermot, 4:30pm, Pat Kavanagh;

Sunday, 5th January

Senior Division Sunday: Portmarnock AFC v Bluebell United, Paddys Hill Portmarnock Dublin, 11:00am, Wayne Kelly Philip Russell Eamonn Connolly; Crumlin United FC v Malahide United, Armagh Road, 12:00pm, Owen Murphy Colin Duffy Chris Murphy; St. Mochtas FC v Maynooth University Town FC, Porterstown Road, 12:00pm, Declan Troy Brian Tracey Mick Cullen;

Senior Division 1 Sunday - Sponsored by The Beacon Hospital: Sacred Heart Firhouse Clover v Skerries Town, Killinarden Hill, 11:00am, Les Adamczak Aaron Pisarnik Andrew Cleary;

Cahill Cup: Round 1: Bangor GG FC v Newtown Rangers AFC, Greenhills Park, 11:00am, John McCarthy Padraig Marsh Brian Whelan; Ballymun United v Swords Celtic FC, Ballymun United Soccer Complex, 12:00pm, Derek Rooney Sean Stephens Sean Boyd;

Lummy O'Reilly Cup: Round 1: Tek United v Dublin University FC, Stradbrook Blackrock, 11:00am, Robbie Kearns; Dunboyne AFC v Arklow Town FC, Summerhill Road Dunboyne, 11:00am, Stuart Marry;

Senior Division 1A Sunday: Collinstown FC v Dublin Bus, SDFL Astro, 12:00pm, Mark Patchell Mick Hughes Craig Foley;

Major Sunday - Sponsored by Ledburn Cables: FC Transylvania v Rush Athletic, ALSAA Complex, 11:00am, Sean O Connor; Enniskerry YC v CYM Beechwood, Berryfield Park Co.Wicklow, 11:00am, Umre Akkilic;

Major 1 Sunday - Sponsored by Shanlar Limited: Baldoyle United v Trinity Donaghmede, Baldoyle United Clubhouse, 11:00am, Terry Murphy;

Premier Sunday: Aylesbury FC v Park Celtic, Postal Club, Kiltipper Road, Tallaght, 11:00am, Mick Dolan; Ballyoulster United FC v Sallynoggin/Pearse, Loughlinstown Road, Celbridge, 11:00am, Paddy McNeill; Boyne Rovers v East Wall Bessborough FC, Parkview Drogheda, 11:00am, John Thornton; Dublin Airport FC v Edenderry Town, ALSAA Complex, 11:00am, Dylan Armstrong;

Premier 1 Sunday: Balscadden FC v Colepark United, Ringcommons Sports Centre, 11:00am, Dave Pender; Blessington FC v Castleknock Celtic, Cross Chapel, 11:00am, Shane Bradshaw; Whitehall Rangers v Bangor GG FC, Paddy Mahony Park, 11:00am, Thomas Traynor; Rathcoole Boys v Knockmitten United FC, Frank Cox Park, 11:00am, Pat Kavanagh;

Division 3 Sunday: Ayrfield United v Confey FC, Ayrfleld Community Centre, 11:00am, Brendan O Connor; Edenderry Town v River Valley Rangers AFC, Paddy Maloney Park, 11:00am, Mick Cumiskey; Dingle United v Esker Celtic FC, Deaf Village Ireland, 11:00am, Eric Silva; Loughshinny United v Tymon Bawn AFC, Loughshinny Park, 11:00am, Damien Tolan; Verona FC v Shankill FC, Porterstown Road, 12:30pm, Glen Miller; Maynooth University Town FC v Spartak Dynamo FC, Rathcoffey Road Maynooth, 2:30pm, Daragh Donovan; Woodfarm Football Club v Wayside Celtic, Leixlip Amenities Centre Leixlip Co Kildare, 3:00pm, Paul Reid;

Monday, 6th January

LFA Junior Cup 3rd Rd: St Mochtas v Killester Donnycarney, Porterstown Rd, 8.00pm, Declan Reale; 

Noel Ryan Cup: Round 3: Larkview Boys v UCD AFC, Whelan Park, Astro, 8:00pm, Anthony Kearney;

Major 1D Saturday - Sponsored by Lee Brothers Limited: Ratoath Harps FC v Ballyfermot United, City Jet Park, Ratoath, Co. Meath., 8:00pm, Paul Norton;

Copyright © The Leinster Senior League

 

« back to News


You are here: Home » News » Fixtures 3rd - 6th Jan