Leinster Senior Football League

Your Clubs, Your League

sponsored by



Monday, 21 October 2019

David & Paddy Lanigan Cup

Round 1: St. Mochtas FC 2 (p: 2) Malahide United 0 (p: 0)


Saturday, 19 October 2019

David & Paddy Lanigan Cup

Round 1: Killester Donnycarney FC 2 (p: 4) Glebe North 2 (p: 1)


Sunday, 13 October 2019

Metropolitan Cup

Round 1: Dunboyne AFC 2 Ratoath Harps FC 3


Saturday, 12 October 2019

David & Paddy Lanigan Cup

Round 1: Inchicore Athletic FC 2 Dublin Bus 3

Tom Carroll Cup

Round 1: Cherryfield United 1 CYM Beechwood 2

Round 1: Wicklow Rovers 3 Hartstown Huntstown FC 2

Round 1: Newlands / Castle Park 5 Dublin University FC 2


Friday, 11 October 2019

Metropolitan Cup

Round 1: Tullamore Town 3 Lucan United FC 4

Tom Carroll Cup

Round 1: St Vincents Hospital FC 4 Kilmore Celtic F.C. 3


Sunday, 29 September 2019

Metropolitan Cup

Round 1: Bluebell United 4 Ardmore Rovers 1

Round 1: UCD AFC 2 Edenderry Town 1

Round 1: Newtown Rangers AFC 4 Willow Park FC 3

Round 1: Portmarnock AFC 3 Verona FC 2

Round 1: Dublin Bus 0 Skerries Town 3


Friday, 27 September 2019

Metropolitan Cup

Round 1: Castleknock Celtic 5 Bangor GG FC 4

Round 1: Hartstown Huntstown FC 4 Glenville FC 1

Round 1: Glebe North 4 Drumcondra FC 2

Round 1: Arklow Town FC 1 Sacred Heart Firhouse Clover 2

Round 1: Tolka Rovers 2 Pegasus/St. James Ath 1

Round 1: St. Mochtas FC 3 St. Francis FC 2

Round 1: Maynooth University Town FC 1 Killester Donnycarney FC 0

Round 1: Leixlip United FC 4 (p: 3) Newbridge Town FC 4 (p: 1)

Round 1: Collinstown FC 5 Larkview Boys 1

Round 1: Liffey Wanderers 2 Portlaoise AFC 1


Thursday, 26 September 2019

Metropolitan Cup

Round 1: Dublin University FC 2 Ballymun United 1


Wednesday, 25 September 2019

Metropolitan Cup

Round 1: St. Patrick's CYFC 2 Home Farm FC 1


Sunday, 22 September 2019

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Aylesbury FC 0 Yellowstone Celtic FC 2

Round 1: Ballyfermot United 2 Colepark United 3

Round 1: Bangor GG FC 7 Castleknock Celtic 0

Round 1: FC Transylvania 3 East Wall Bessborough FC 0

Round 1: River Valley Rangers AFC 3 Dublin Airport FC 2

Round 1: Shankill FC 1 Sheriff YC 15

Round 1: CYM Beechwood 5 Booth Road Celtic 1

Round 1: Balscadden FC 2 Newlands / Castle Park 3

Round 1: Boyne Rovers 5 Trinity Donaghmede 4


Friday, 20 September 2019

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Cabinteely FC 3 MP FC 4

Round 1: St. James Gate 4 Dingle United 2

Round 1: Oliver Bond Celtic 2 Stella East Wall FC 1

Round 1: Kilmore Celtic F.C. 7 Rathcoole Boys 1

Round 1: Balbriggan FC 1 Swords Celtic FC 0

Round 1: Usher Celtic FC 5 Transport FC 0


Monday, 16 September 2019

Noel Ryan Cup

Round 2: Ratoath Harps FC 4 Pegasus/St. James Ath 1

Round 2: Larkview Boys 1 Inchicore Athletic FC 0

Round 2: Home Farm FC 0 St Kevins Boys 1


Saturday, 14 September 2019

Noel Ryan Cup

Round 2: Liffey Wanderers 2 Leixlip United FC 3

Round 1: St. John Bosco 0 Usher Celtic FC 3

Round 1: Dublin Bus 3 Ringsend Rovers 0

Round 1: Verona FC 3 CYM Beechwood 0

Round 1: Wicklow Rovers 2 Colepark United 1

Round 1: Swords Celtic FC 1 (p: 3) Columbas Rovers 1 (p: 4)

Round 2: Fairview CY 3 Portmarnock AFC 2

Round 2: Skerries Town 4 Cherry Orchard 0

Round 2: Greystones United AFC 1 Dunboyne AFC 2

Round 2: Kilbarrack United 1 Sacred Heart Firhouse Clover 6

Round 2: Kilmore Celtic F.C. 1 Drumcondra FC 0

Round 2: Kilnamanagh AFC 8 Ballyfermot United 0

Round 2: Malahide United 0 (p: 4) Killester Donnycarney FC 0 (p: 5)

Round 2: Maynooth University Town FC 5 Templeogue United FC 2

Round 2: Newtown Rangers AFC 5 Lucan United FC 3

Round 2: Portlaoise AFC 1 FC Transylvania 0

Round 2: Railway Union 2 St. Francis FC 4

Round 2: Seafordrock United 1 Corduff FC 2

Round 2: Sheriff YC 2 Tolka Rovers 1

Round 2: Tek United 1 St Vincents Hospital FC 2

Round 2: UCD AFC 1 Newlands / Castle Park 0

Round 2: Collinstown FC 4 Ardmore Rovers 2

Round 2: Balscadden FC 4 Newbridge Town FC 1

Round 2: Ayrfield United 3 (p: 5) Crumlin United FC 3 (p: 4)

Round 1: Hartstown Huntstown FC 2 Ballymun United 3

Round 2: Cherryfield United 2 Dublin University FC 1

Round 1: Rosemount Mulvey 1 (p: 4) St. Mochtas FC 1 (p: 5)

Round 2: Dundrum FC 0 Glebe North 3


Friday, 13 September 2019

Noel Ryan Cup

Round 1: Booth Road Celtic 3 St. James Gate 0

Round 2: Wayside Celtic 1 Finglas United 3

Round 2: Ballybrack FC 3 Glenville FC 1



You are here: Home » Results