Leinster Senior Football League

Your Clubs, Your League

sponsored by



Friday, 8 June 2018

Kevin Nugent Cup

Final: Ayrfield United 1 Collinstown FC 3


Wednesday, 6 June 2018

Albert Walsh Cup

Final: Marks Celtic FC 3 Finglas United 0


Tuesday, 5 June 2018

Kevin Nugent Cup

Semi finals: Ratoath Harps FC 1 Collinstown FC 2

Semi finals: Ayrfield United 4 Kilbarrack United 1


Tuesday, 29 May 2018

Kevin Nugent Cup

Quarter finals: Parkvilla FC 0 Kilbarrack United 4

Quarter finals: Ayrfield United 1 Clondalkin Celtic 0


Sunday, 27 May 2018

O Neills Polikoff Cup

Final: Kilbarrack United 3 Castleknock Celtic 0


Friday, 25 May 2018

Herald Metropolitan Cup

Final: Greystones United AFC 0 Newbridge Town FC 1


Wednesday, 23 May 2018

Lynch Cup

Final: Celbridge Town 0 Rosemount Mulvey 1


Tuesday, 22 May 2018

Noel Ryan Cup

Semi finals: Booth Road Celtic 5 Kilnamanagh AFC 1

Semi finals: Crumlin United FC 4 St. Patrick's CYFC 1

Kevin Nugent Cup

Quarter finals: Ratoath Harps FC 2 Willow Park FC 1

Round 2: Ayrfield United 3 St. Francis FC 0

Quarter finals: Doddervale Utd FC 0 Collinstown FC 1

Albert Walsh Cup

Semi finals: Ashbourne United 1 Finglas United 2

Semi finals: Marks Celtic FC 2 Bray FC 1


Sunday, 20 May 2018

Lummy O'Reilly Cup

Final: Portlaoise AFC 1 Edenderry Town 2


Saturday, 19 May 2018

David & Paddy Lanigan Cup

Final: Cherry Orchard 1 Crumlin United FC 3


Sunday, 13 May 2018

Lummy O'Reilly Cup

Semi finals: Lucan United FC 1 Edenderry Town 3

Herald Metropolitan Cup

Semi finals: Liffey Wanderers 1 (p: 4) Newbridge Town FC 1 (p: 5)

Semi finals: Killester Donnycarney FC 1 (p: 4) Greystones United AFC 1 (p: 5)

Kevin Nugent Cup

Round 1: Ayrfield United 3 Corduff FC 0

Larry Dunne Cup

Final: Crumlin United FC 0 St Kevins Boys 4


Saturday, 12 May 2018

David & Paddy Lanigan Cup

Semi finals: Cherry Orchard 3 Swords Celtic FC 0


Friday, 11 May 2018

O Neills Polikoff Cup

Semi finals: Castleknock Celtic 3 (p: 4) Wicklow Rovers 3 (p: 3)

Semi finals: Kilbarrack United 1 Doddervale Utd FC 0

Albert Walsh Cup

Quarter finals: Bray FC 2 Corduff FC 1

Vere Deane Cup

Final: Lorcan Celtic 3 Ayrfield United 2


Tuesday, 8 May 2018

Noel Ryan Cup

Quarter finals: Booth Road Celtic 2 Cherry Orchard 1

Lynch Cup

Semi finals: A.I.B. FC 1 Celbridge Town 2

Semi finals: Rosemount Mulvey 2 Valeview Shankill 0


Sunday, 6 May 2018

Lummy O'Reilly Cup

Quarter finals: Kilnamanagh AFC 0 Edenderry Town 1

Albert Walsh Cup

Quarter finals: Marks Celtic FC 5 MP FC 2

Quarter finals: Tymon Bawn AFC 1 Finglas United 5

Quarter finals: Aylesbury FC 0 Ashbourne United 3


Saturday, 5 May 2018

Lummy O'Reilly Cup

Semi finals: Portlaoise AFC 1 Maynooth University Town FC 0

Noel Ryan Cup

Quarter finals: St. Patrick's CYFC 3 Colepark United 2

Tom Carroll Cup

Final: St Kevins Boys 0 Rush Athletic 2


Thursday, 3 May 2018

David & Paddy Lanigan Cup

Semi finals: Crumlin United FC 5 Drumcondra/Stella Maris 0


Tuesday, 1 May 2018

Kevin Nugent Cup

Round 2: Larkview Boys 0 Collinstown FC 1

Round 2: Ardmore Rovers 1 Ratoath Harps FC 2

Round 2: Clondalkin Celtic 3 Newlands / Castle Park 0

Round 2: Parkvilla FC 2 Castleknock Celtic 0

Round 2: Kilbarrack United 2 Ballyfermot United 0

Round 2: Willow Park FC 3 Pioneers 0

Round 2: Doddervale Utd FC 1 Enniskerry YC 0


Sunday, 29 April 2018

Larry Dunne Cup

Semi finals: Crumlin United FC 2 Bangor Celtic FC 1

Semi finals: St Kevins Boys 3 Swords Celtic FC 1


Saturday, 28 April 2018

Noel Ryan Cup

Quarter finals: Kilnamanagh AFC 4 Ballybrack FC 0

Vere Deane Cup

Semi finals: Lorcan Celtic 5 Cloghertown United FC 1

Semi finals: Ayrfield United 2 Tymon Bawn AFC 0


Thursday, 26 April 2018

Noel Ryan Cup

Quarter finals: Crumlin United FC 2 Malahide United 1

Tom Carroll Cup

Semi finals: Inchicore Athletic FC 1 Rush Athletic 5

Semi finals: Hartstown Huntstown FC 1 (p: 3) St Kevins Boys 1 (p: 4)


Monday, 23 April 2018

David & Paddy Lanigan Cup

Quarter finals: Cherry Orchard 3 Maynooth University Town FC 0

Lynch Cup

Quarter finals: Glasnevin FC 1 (p: 4) Valeview Shankill 1 (p: 5)

Quarter finals: Celbridge Town 1 Cherryfield United 0


Sunday, 22 April 2018

O Neills Polikoff Cup

Quarter finals: Doddervale Utd FC 3 Edenderry Town 2


Saturday, 21 April 2018

David & Paddy Lanigan Cup

Quarter finals: Drumcondra/Stella Maris 3 Bangor Celtic FC 2

Quarter finals: Crumlin United FC 3 Liffey Wanderers 1

Quarter finals: St. Patrick's CYFC 0 Swords Celtic FC 1

Vere Deane Cup

Quarter finals: Malahide United 0 Lorcan Celtic 1

Quarter finals: Tymon Bawn AFC 1 Ardmore Rovers 0

Lynch Cup

Round 1: Beechill United 2 Glasnevin FC 3

Quarter finals: Alpine Oldchurch FC - INVALID 1 Rosemount Mulvey 5

Quarter finals: A.I.B. FC 1 Kill Celtic FC 0


Friday, 20 April 2018

O Neills Polikoff Cup

Quarter finals: Corduff FC 0 Castleknock Celtic 2

Quarter finals: Wicklow Rovers 2 Collinstown FC 0

Quarter finals: Kilbarrack United 3 Ratoath Harps FC 0


Thursday, 19 April 2018

Noel Ryan Cup

Round 4: Booth Road Celtic 2 Bluebell United 1


Wednesday, 18 April 2018

Lummy O'Reilly Cup

Quarter finals: St. John Bosco 2 Lucan United FC 3


Sunday, 15 April 2018

Herald Metropolitan Cup

Quarter finals: Bluebell United 3 (p: 0) Liffey Wanderers 3 (p: 3)

Albert Walsh Cup

Round 2: Tymon Bawn AFC 3 Belgard Athletic 0

Round 2: Corduff FC 5 Park Celtic 2

Round 2: Palmerstown FC 1 Marks Celtic FC 7

Round 2: Edenderry Town 1 MP FC 2

Round 2: Aylesbury FC 3 Terenure Rangers FC 0

Round 2: Finglas United 10 Queens Park 2


Saturday, 14 April 2018

Noel Ryan Cup

Round 4: Clontarf FC 1 Cherry Orchard 2

Tom Carroll Cup

Quarter finals: St Kevins Boys 4 Seafordrock United 0

Quarter finals: St. Mochtas FC 1 Hartstown Huntstown FC 2

Quarter finals: Rush Athletic 4 Galty Celtic - INVALID 2

Quarter finals: Inchicore Athletic FC 4 Fairview CY 0


Friday, 13 April 2018

Albert Walsh Cup

Round 2: Ashbourne United 4 Ballyoulster United FC 2

Round 2: Cabinteely FC 2 Bray FC 3


Thursday, 12 April 2018

Herald Metropolitan Cup

Quarter finals: Malahide United 1 Greystones United AFC 2


Wednesday, 11 April 2018

Herald Metropolitan Cup

Quarter finals: Newbridge Town FC 3 Ballymun United 0

Quarter finals: Tolka Rovers 1 Killester Donnycarney FC 2


Monday, 9 April 2018

Tom Carroll Cup

Round 3: Collinstown FC 2 (p: 2) Fairview CY 2 (p: 4)


Sunday, 8 April 2018

Albert Walsh Cup

Round 1: FC Transylvania 2 (p: 4) Bray FC 2 (p: 5)

Moore Cup

Semi finals: Confey FC 3 Peamount United Invalid 1

Semi finals: Colepark United 3 Cabinteely FC 1

Larry Dunne Cup

Quarter finals: Swords Celtic FC 3 Home Farm FC 0

Quarter finals: Cherry Orchard 2 Bangor Celtic FC 3

Quarter finals: St Kevins Boys 5 Ratoath Harps FC 2

Quarter finals: Arklow Town FC 0 Crumlin United FC 4


Saturday, 7 April 2018

Noel Ryan Cup

Round 4: Colepark United 2 Rush Athletic 1

Round 4: Kilnamanagh AFC 4 Templeogue United FC 2

Vere Deane Cup

Quarter finals: Mt. Merrion Youths FC 0 Cloghertown United FC 2

Quarter finals: Ayrfield United 2 Iveagh Celtic 1

Lynch Cup

Round 1: Celbridge Town 3 Larkview Boys 0


Friday, 6 April 2018

Lummy O'Reilly Cup

Quarter finals: Portlaoise AFC 2 (p: 3) Greenhills/Greenpark FC 2 (p: 2)

Quarter finals: Maynooth University Town FC 4 Hartstown Huntstown FC 1


Sunday, 1 April 2018

Charlie Cahill Cup

Final: Crumlin United FC 1 (p: 5) Wayside Celtic 1 (p: 4)


Saturday, 31 March 2018

Noel Ryan Cup

Round 4: Liffey Wanderers 0 Malahide United 4

Round 4: St. Patrick's CYFC 2 Skerries Town 1

Round 4: Crumlin United FC 9 Hartstown Huntstown FC 1

Round 4: Swords Celtic FC 2 Ballybrack FC 3

David & Paddy Lanigan Cup

Round 3: Drumcondra/Stella Maris 1 (p: 3) Colepark United 1 (p: 1)

Round 3: Cherry Orchard 4 Firhouse Clover 1

Tom Carroll Cup

Round 3: Rush Athletic 2 Beggsboro AFC 0

Round 3: Clondalkin Celtic 0 Seafordrock United 2


Friday, 30 March 2018

Tom Carroll Cup

Round 3: Galty Celtic - INVALID 6 Leixlip United FC 2


Sunday, 25 March 2018

Herald Metropolitan Cup

Round 3: Skerries Town 0 Bluebell United 1


Saturday, 24 March 2018

David & Paddy Lanigan Cup

Round 3: Maynooth University Town FC 4 Malahide United 1

Round 3: Tek United 0 Bangor Celtic FC 2

Tom Carroll Cup

Round 3: Inchicore Athletic FC 2 Lucan United FC 1

Vere Deane Cup

Round 2: Tymon Bawn AFC 4 Sallynoggin/Pearse 1


Friday, 23 March 2018

Lummy O'Reilly Cup

Round 2: Inchicore Athletic FC 0 St. John Bosco 1

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Terenure Rangers FC 2 Garda FC 6


Tuesday, 13 March 2018

David & Paddy Lanigan Cup

Round 3: Swords Celtic FC 4 St. John Bosco 3


Sunday, 11 March 2018

Charlie Cahill Cup

Semi finals: Wayside Celtic 2 St. Patrick's CYFC 1


Saturday, 10 March 2018

David & Paddy Lanigan Cup

Round 3: Liffey Wanderers 2 Leicester Celtic FC 1

Round 3: Glenville FC 1 St. Patrick's CYFC 3

Round 3: Crumlin United FC 6 Wayside Celtic 3

Tom Carroll Cup

Round 3: St. James Gate 0 Hartstown Huntstown FC 1

Round 3: St Kevins Boys 3 CYM Beechwood 1

Round 2: Lucan United FC 2 Clontarf FC 1

Round 3: St. Mochtas FC 2 Terenure College AFC 0

Vere Deane Cup

Round 2: Balbriggan FC 1 (p: 1) Ayrfield United 1 (p: 4)

Round 2: Malahide United 2 Mid Sutton Sportslink FC 1

Lynch Cup

Round 1: MP FC 0 Rosemount Mulvey 3

Round 1: Valeview Shankill 7 Whitehall Rangers 0

Round 1: A.I.B. FC 5 Esker Celtic FC 1


Friday, 9 March 2018

Charlie Cahill Cup

Semi finals: Tullamore Town 0 Crumlin United FC 2

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Ardmore Rovers 2 Collinstown FC 4


Sunday, 25 February 2018

Kevin Nugent Cup

Round 1: Boyne Rovers 0 Clondalkin Celtic 2

Round 1: Blessington FC 2 Ardmore Rovers 3

Round 1: Valeview Shankill 0 Kilbarrack United 1

Albert Walsh Cup

Round 1: St Anthonys Kilcoole 0 Belgard Athletic 3

Round 1: MP FC 2 Sallynoggin/Pearse 0

Round 1: Corduff FC 3 Booth Road Celtic 0

Round 1: Spartak Dynamo FC 1 Cabinteely FC 2

Round 1: Shankill FC 1 Finglas United 9


Saturday, 24 February 2018

Noel Ryan Cup

Round 3: Ballybrack FC 5 Drumfinn Celtic - INVALID 2

Round 3: Malahide United 3 St. John Bosco 2

Round 3: Hartstown Huntstown FC 3 Kilbarrack United 0


Friday, 23 February 2018

Kevin Nugent Cup

Round 1: St Kevins Boys 1 (p: 7) Willow Park FC 1 (p: 8)

Round 1: Garda FC 1 Ratoath Harps FC 2

Round 1: Trinity Donaghmede 1 Newlands / Castle Park 2

Round 1: Collinstown FC 5 Drogheda Town 3

Round 1: Larkview Boys 7 Yellowstone Celtic FC 0

Round 1: Parkvilla FC 2 Rathmichael Shankill 0

Albert Walsh Cup

Round 1: Ashbourne United 2 Dublin Airport FC 0

Round 1: Balbriggan FC 0 Aylesbury FC 2

Tom Carroll Cup

Round 2: Tolka Rovers 3 Galty Celtic - INVALID 4


Thursday, 22 February 2018

Kevin Nugent Cup

Round 1: St. Francis FC 2 Wicklow Rovers 1


Wednesday, 21 February 2018

Charlie Cahill Cup

Quarter finals: Tullamore Town 1 Bangor Celtic FC 0

Quarter finals: Bluebell United 1 Wayside Celtic 2


Sunday, 18 February 2018

Lummy O'Reilly Cup

Round 2: Templeogue United FC 1 Edenderry Town 4

Round 2: Kilnamanagh AFC 5 CIE Ranch FC 0

Round 2: Lucan United FC 3 Leicester Celtic FC 0

Round 2: Skerries Town 0 Portlaoise AFC 3

Round 2: Greenhills/Greenpark FC 1 CYM Beechwood 0

Charlie Cahill Cup

Quarter finals: Crumlin United FC 4 Swords Celtic FC 0

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Ballyoulster United FC 2 Wicklow Rovers 4

Round 3: FC Transylvania 2 Doddervale Utd FC 3

Round 3: Finglas United 1 Castleknock Celtic 2

Moore Cup

Quarter finals: Cabinteely FC 1 Liffey Athletic 0

Quarter finals: Rush Athletic 3 Colepark United 4

Quarter finals: Confey FC 0 (p: 11) Swords Celtic FC 0 (p: 10)

Quarter finals: Peamount United Invalid 4 Bohemians Supporters Club 2


Saturday, 17 February 2018

Noel Ryan Cup

Round 3: St. James Gate 1 Templeogue United FC 2

Round 3: Liffey Wanderers 2 Dunboyne AFC 0

Round 3: Tek United 1 Booth Road Celtic 3

Round 3: Swords Celtic FC 2 St Vincents Hospital FC 0

Round 3: Rush Athletic 1 Newtown Rangers AFC 0

Round 3: CIE Ranch FC 0 Cherry Orchard 2

Round 3: Colepark United 4 Firhouse Clover 2

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Willow Park FC 1 (p: 3) Kilbarrack United 1 (p: 4)

Tom Carroll Cup

Round 2: Seafordrock United 1 (p: 7) FC Transylvania 1 (p: 6)

Vere Deane Cup

Round 2: Spartak Dynamo FC 1 Mt. Merrion Youths FC 2

Round 2: Hyde Park 0 Ardmore Rovers 3

Round 2: Iveagh Celtic 3 DCU Soccer Club 2

Round 2: Earl Celtic - INVALID 3 Cloghertown United FC 5

Round 2: Enniskerry YC 1 Lorcan Celtic 6

Round 1: Malahide United 1 (p: 4) Knockmitten United FC 1 (p: 2)

Round 1: Castleknock Celtic 1 Tymon Bawn AFC 2

Round 1: Pegasus/St. James Ath 0 Ayrfield United 2


Friday, 16 February 2018

Lummy O'Reilly Cup

Round 2: Maynooth University Town FC 5 Mid Sutton Sportslink FC 1

Round 2: Hartstown Huntstown FC 2 Mt. Merrion FC 1

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Ratoath Harps FC 1 (p: 3) Ayrfield United 1 (p: 2)

Round 3: Corduff FC 4 Ballyfermot United 2


Wednesday, 14 February 2018

Charlie Cahill Cup

Quarter finals: St. Patrick's CYFC 2 Ballymun United 0


Monday, 12 February 2018

Noel Ryan Cup

Round 3: Garda FC 1 Crumlin United FC 2


Sunday, 11 February 2018

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Boyne Rovers 0 Ardmore Rovers 2


Saturday, 10 February 2018

Noel Ryan Cup

Round 3: Clontarf FC 3 Galty Celtic - INVALID 1

Round 3: Dublin Bus 0 St. Patrick's CYFC 3

Round 3: Skerries Town 3 Bangor Celtic FC 2

Round 3: Collinstown FC 0 Kilnamanagh AFC 3

Round 3: Beggsboro AFC 1 Bluebell United 3


Friday, 9 February 2018

Lummy O'Reilly Cup

Round 1: Inchicore Athletic FC 2 (p: 4) St. James Gate 2 (p: 1)

Charlie Cahill Cup

Round 2: Bangor Celtic FC 3 Leixlip United FC 2


Sunday, 4 February 2018

Larry Dunne Cup

Round 1: Woodlawn Sportslink FC 1 St Kevins Boys 4


Saturday, 3 February 2018

Tom Carroll Cup

Round 2: Drumfinn Celtic - INVALID 0 Terenure College AFC 2

Vere Deane Cup

Round 1: Mt. Merrion Youths FC 3 Ashbourne United 2


Sunday, 28 January 2018

Lummy O'Reilly Cup

Round 1: CYM Beechwood 1 (p: 4) Beggsboro AFC 1 (p: 3)

Herald Metropolitan Cup

Round 3: Crumlin United FC 1 Newbridge Town FC 3

Round 3: Dublin University FC 1 Ballymun United 3

Round 3: Mullingar Athletic 0 Liffey Wanderers 1

Round 3: Firhouse Clover 2 Killester Donnycarney FC 4

Round 3: UCD AFC 0 Greystones United AFC 2

Moore Cup

Round 1: Colepark United 2 Larkview Boys 1

Round 1: Drumfinn Celtic - INVALID 0 Peamount United Invalid 4

Round 1: Castleknock Celtic 1 Rush Athletic 3

Larry Dunne Cup

Round 1: Swords Celtic FC 3 Corduff FC 0


Saturday, 27 January 2018

Noel Ryan Cup

Round 2: Dublin Bus 4 St. Mochtas FC 1

David & Paddy Lanigan Cup

Round 2: Liffey Wanderers 5 UCD AFC 0

Round 2: Greystones United AFC 1 Bangor Celtic FC 4

Round 2: Leicester Celtic FC 1 Dunboyne AFC 0

Round 2: Firhouse Clover 3 Templeogue United FC 2

Tom Carroll Cup

Round 2: Kilbarrack United 2 Leixlip United FC 3

Vere Deane Cup

Round 1: Balbriggan FC 4 Walkinstown United FC 1

Round 1: Hyde Park 3 Aylesbury FC 2

Round 1: Cloghertown United FC 3 Blessington FC 0

Round 1: Rush Athletic 3 (p: 2) Earl Celtic - INVALID 3 (p: 3)

Round 1: Iveagh Celtic 3 Pioneers 0

Round 1: Seafordrock United 2 Mid Sutton Sportslink FC 5


Friday, 26 January 2018

Herald Metropolitan Cup

Round 3: Tolka Rovers 3 Edenderry Town 0

Moore Cup

Round 1: Ballybrack FC 0 Cabinteely FC 2

Round 1: Wayside Celtic 2 (p: 4) Bohemians Supporters Club 2 (p: 5)


Thursday, 25 January 2018

Herald Metropolitan Cup

Round 3: Malahide United 3 Home Farm FC 0

David & Paddy Lanigan Cup

Round 2: Glebe North 3 Colepark United 4


Sunday, 21 January 2018

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Ballyfermot United 2 Park Celtic 0

Round 2: Ballyoulster United FC 4 Queens Park 0


Friday, 19 January 2018

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Ratoath Harps FC 6 Booth Road Celtic 0


Sunday, 14 January 2018

Charlie Cahill Cup

Round 2: Wayside Celtic 1 UCD AFC 0

Round 2: Ballymun United 3 Tolka Rovers 0

Round 2: Dublin Bus 0 Tullamore Town 2


Saturday, 13 January 2018

David & Paddy Lanigan Cup

Round 2: St. Patrick's CYFC 3 Broadford Rovers 0

Round 2: Cherry Orchard 2 Home Farm FC 1

Round 2: Portmarnock AFC 0 Maynooth University Town FC 1

Round 2: St. John Bosco 2 Sacred Heart / Killinarden FC 1

Round 2: Verona FC 2 Tek United 4

Round 2: Bluebell United 1 Swords Celtic FC 4

Round 2: Crumlin United FC 4 Newtown Rangers AFC 0

Round 2: Glenville FC 3 Dublin University FC 0

Round 2: Dublin Bus 0 Drumcondra/Stella Maris 2

Round 2: Ringsend Rovers 0 Malahide United 5

Round 2: Pegasus/St. James Ath 2 Wayside Celtic 3

Tom Carroll Cup

Round 2: St. James Gate 2 Garda FC 1

Round 2: St Kevins Boys 2 (p: 5) Ballyfermot United 2 (p: 4)

Round 2: Clondalkin Celtic 3 Confey FC 0

Round 2: Rush Athletic 3 Dunboyne AFC 1

Round 2: Newlands / Castle Park 1 Inchicore Athletic FC 2

Round 2: Fairview CY 2 Portlaoise AFC 1

Round 2: Hartstown Huntstown FC 7 Greenhills/Greenpark FC 0

Round 2: Collinstown FC 2 Kilnamanagh AFC 1

Round 2: Beggsboro AFC 3 CIE Ranch FC 2

Round 2: Castleknock Celtic 0 CYM Beechwood 3


Friday, 12 January 2018

Charlie Cahill Cup

Round 2: Liffey Wanderers 1 Bluebell United 5

Round 2: Swords Celtic FC 1 (p: 4) Cherry Orchard 1 (p: 3)

Round 2: Home Farm FC 1 Crumlin United FC 2

Tom Carroll Cup

Round 2: Ballybrack FC 0 St. Mochtas FC 2


Thursday, 11 January 2018

Charlie Cahill Cup

Round 2: Malahide United 0 St. Patrick's CYFC 3


Sunday, 7 January 2018

Lummy O'Reilly Cup

Round 1: Templeogue United FC 3 Confey FC 0

Round 1: Leicester Celtic FC 2 Mullingar Athletic 1

Round 1: Greenhills/Greenpark FC 7 Arklow Town FC 1

Round 1: Newtown Rangers AFC 1 (p: 2) Portlaoise AFC 1 (p: 3)

Round 1: Kilnamanagh AFC 5 Dublin University FC 1

Round 1: Knocklyon Utd FC 2 (p: 2) St. John Bosco 2 (p: 4)

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Blessington FC 0 Ayrfield United 1


Saturday, 6 January 2018

Noel Ryan Cup

Round 2: Malahide United 4 Greenhills/Greenpark FC 0

Round 2: Tolka Rovers 3 Cherry Orchard 4


Friday, 5 January 2018

Lummy O'Reilly Cup

Round 1: Maynooth University Town FC 4 Broadford Rovers 0

Round 1: Peamount United Invalid 0 Lucan United FC 3

Round 1: Edenderry Town 4 Pegasus/St. James Ath 2

Round 1: Mt. Merrion FC 2 Sacred Heart / Killinarden FC 1

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Collinstown FC 3 Trinity Donaghmede 2


Sunday, 10 December 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Shankill FC 0 Willow Park FC 3


Saturday, 9 December 2017

Noel Ryan Cup

Round 2: St. Patrick's CYFC 1 Drumcondra/Stella Maris 0

Round 2: Collinstown FC 3 Ballymun United 2

Round 2: Kilnamanagh AFC 10 CYM Beechwood 0

Round 2: Firhouse Clover 8 Confey FC 0

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Yellowstone Celtic FC 2 Doddervale Utd FC 4


Sunday, 3 December 2017

Charlie Cahill Cup

Round 1: Verona FC 1 Crumlin United FC 5

Round 1: Tek United 1 Cherry Orchard 5

Round 1: Bluebell United 5 Portmarnock AFC 1

Round 1: Dunboyne AFC 1 Liffey Wanderers 3

Round 1: Firhouse Clover 1 Ballymun United 4

Round 1: UCD AFC 2 Glenville FC 0


Saturday, 2 December 2017

Noel Ryan Cup

Round 2: Kilbarrack United 2 Castleknock Celtic 1

Round 2: Colepark United 5 Glebe North 0

Charlie Cahill Cup

Round 1: Drumcondra/Stella Maris 1 Home Farm FC 2


Friday, 1 December 2017

Noel Ryan Cup

Round 2: Booth Road Celtic 2 Trinity Donaghmede 0

Charlie Cahill Cup

Round 1: St. Patrick's CYFC 3 Killester Donnycarney FC 1

Round 1: Tullamore Town 2 St. Mochtas FC 0

Round 1: Greystones United AFC 2 Bangor Celtic FC 3

Round 1: Wayside Celtic 3 Glebe North 0


Thursday, 30 November 2017

Charlie Cahill Cup

Round 1: Malahide United 5 Newbridge Town FC 4


Tuesday, 28 November 2017

Larry Dunne Cup

Round 1: Ratoath Harps FC 2 McKelvey Celtic 1


Sunday, 26 November 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 2: Verona FC 2 Greystones United AFC 3

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Blessington FC 2 Belgard Athletic 0

Round 2: FC Transylvania 5 St Anthonys Kilcoole 1

Round 2: Sallynoggin/Pearse 0 Finglas United 3

Larry Dunne Cup

Round 1: Cherry Orchard 3 Peamount United Invalid 2

Round 1: Greystones United AFC 2 Bangor Celtic FC 7

Round 1: St. Francis FC 3 Arklow Town FC 4

Round 1: Whitehall Rangers 1 Crumlin United FC 7


Saturday, 25 November 2017

Noel Ryan Cup

Round 2: Liffey Wanderers 3 FC Transylvania 1

Round 2: Clontarf FC 5 Broadford Rovers 1

Round 2: Dunboyne AFC 3 Sacred Heart / Killinarden FC 2

Round 2: Rush Athletic 3 Terenure College AFC 1

Round 2: St. John Bosco 1 Portlaoise AFC 0

Round 2: Ringsend Rovers 0 Skerries Town 1

Round 2: Fairview CY 2 Hartstown Huntstown FC 3


Friday, 24 November 2017

Noel Ryan Cup

Round 2: Galty Celtic - INVALID 5 Newlands / Castle Park 2

Round 2: St Vincents Hospital FC 3 Ballyfermot United 0

Round 2: Ballybrack FC 2 Home Farm FC 0

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Kilbarrack United 3 Valeview Shankill 0

Round 2: Corduff FC 2 Drogheda Town 1

Round 2: Castleknock Celtic 2 Newlands / Castle Park 1

Round 2: Balbriggan FC 1 Edenderry Town 4


Thursday, 23 November 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 2: St. Francis FC 2 (p: 4) Wicklow Rovers 2 (p: 5)


Saturday, 11 November 2017

Noel Ryan Cup

Round 2: UCD AFC 0 St. James Gate 1

Round 2: Verona FC 3 Newtown Rangers AFC 4

Round 2: CIE Ranch FC 4 Lucan United FC 3

Round 2: Glenville FC 2 Bangor Celtic FC 3

Round 2: Leixlip United FC 1 Tek United 3

Round 2: Bluebell United 3 Seafordrock United 0

Round 2: Inchicore Athletic FC 1 Templeogue United FC 2

Round 2: Dublin University FC 1 Swords Celtic FC 3

Round 2: Beggsboro AFC 5 Liffey Valley Rangers Invalid 0


Friday, 10 November 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 2: Edenderry Town 2 Confey FC 1

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Ashbourne United 0 Castleknock Celtic 1


Thursday, 9 November 2017

Noel Ryan Cup

Round 2: Garda FC 5 Portmarnock AFC 0

Round 2: Wayside Celtic 3 Drumfinn Celtic - INVALID 4

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Enniskerry YC 2 Corduff FC 5


Wednesday, 8 November 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 2: Mullingar Athletic 3 Glenville FC 2


Tuesday, 7 November 2017

Noel Ryan Cup

Round 2: Crumlin United FC 4 Maynooth University Town FC 1


Sunday, 5 November 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 2: Dublin University FC 2 Inchicore Athletic FC 1

Round 2: Greenhills/Greenpark FC 0 Bluebell United 4

Round 2: Cherry Orchard 0 UCD AFC 2

Round 2: CIE Ranch FC 1 Ballymun United 6

Round 2: Firhouse Clover 5 Maynooth University Town FC 1

Round 2: Skerries Town 1 Tek United 0


Friday, 3 November 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 2: Crumlin United FC 5 Templeogue United FC 3

Round 2: Tolka Rovers 3 Dublin Bus 2

Round 2: Wayside Celtic 0 Killester Donnycarney FC 1

Round 2: Malahide United 2 Swords Celtic FC 0

Round 2: Home Farm FC 5 Lucan United FC 1

Round 2: Liffey Wanderers 7 Arklow Town FC 1

Round 2: Portlaoise AFC 2 Newbridge Town FC 3


Saturday, 28 October 2017

David & Paddy Lanigan Cup

Round 1: UCD AFC 2 Dundrum FC 0

Round 1: Pegasus/St. James Ath 5 Ballymun United 1

Tom Carroll Cup

Round 1: Arklow Town FC 0 Beggsboro AFC 1

Round 1: Skerries Town 1 St. James Gate 2

Round 1: Inchicore Athletic FC 2 Liffey Valley Rangers Invalid 1

Round 1: Trinity Donaghmede 2 Galty Celtic - INVALID 3

Round 1: Tolka Rovers 6 St Vincents Hospital FC 1


Friday, 27 October 2017

David & Paddy Lanigan Cup

Round 1: Booth Road Celtic 1 (p: 2) Dublin Bus 1 (p: 4)


Sunday, 15 October 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 1: MP FC 1 FC Transylvania 2

Round 1: Ballyfermot United 4 Tymon Bawn AFC 0

Round 1: Valeview Shankill 2 (p: 4) Clondalkin Celtic 2 (p: 3)

Round 1: Bray FC 2 Finglas United 5

Round 1: Aylesbury FC 1 Collinstown FC 7

Round 1: Edenderry Town 1 Rathmichael Shankill 0

Round 1: Boyne Rovers 7 Marks Celtic FC 2

Round 1: Ayrfield United 3 Drumcondra/Stella Maris 0


Saturday, 14 October 2017

Noel Ryan Cup

Round 1: Greystones United AFC 0 St. John Bosco 2

Round 1: Pegasus/St. James Ath 1 Booth Road Celtic 3

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Willow Park FC 8 Parkvilla FC 4


Friday, 13 October 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Larkview Boys 4 (p: 4) Wicklow Rovers 4 (p: 5)

Round 1: St Kevins Boys 0 Trinity Donaghmede 2

Round 1: Ardmore Rovers 4 Dublin Airport FC 1

Round 1: Drogheda Town 3 Pioneers 2

Round 1: Cabinteely FC 0 (p: 4) Newlands / Castle Park 0 (p: 5)

Round 1: Balbriggan FC 5 Spartak Dynamo FC 2


Thursday, 12 October 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 1: St. Francis FC 5 Palmerstown FC 2


Wednesday, 4 October 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 1: St. Mochtas FC 1 Wayside Celtic 2


Sunday, 1 October 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Templeogue United FC 3 CYM Beechwood 0

Round 1: Tek United 4 St. John Bosco 1

Round 1: Broadford Rovers 0 Dublin Bus 3

Round 1: Leicester Celtic FC 1 Bluebell United 2

Round 1: Ballymun United 2 Mt. Merrion FC 1

Round 1: Cherry Orchard 6 Peamount United Invalid 0

Round 1: Dunboyne AFC 1 CIE Ranch FC 2

Round 1: Firhouse Clover 4 Bangor Celtic FC 2

Round 1: Glenville FC 2 Hartstown Huntstown FC 0

Round 1: Lucan United FC 4 Tullamore Town 2

Round 1: Mid Sutton Sportslink FC 1 Dublin University FC 3

Round 1: Portmarnock AFC 0 Edenderry Town 2


Friday, 29 September 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Inchicore Athletic FC 3 Knocklyon Utd FC 2

Round 1: Leixlip United FC 1 Greenhills/Greenpark FC 2

Round 1: Glebe North 1 Swords Celtic FC 4

Round 1: St. James Gate 1 Portlaoise AFC 3

Round 1: Sacred Heart / Killinarden FC 0 Greystones United AFC 1

Round 1: Beggsboro AFC 0 Newbridge Town FC 3


Thursday, 28 September 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Crumlin United FC 5 Kilnamanagh AFC 2

Round 1: Malahide United 2 St. Patrick's CYFC 1

Round 1: Home Farm FC 3 Pegasus/St. James Ath 0


Wednesday, 27 September 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Drumcondra/Stella Maris 1 Mullingar Athletic 2

Round 1: Liffey Wanderers 3 Newtown Rangers AFC 1


Saturday, 16 September 2017

Noel Ryan Cup

Round 1: St. Patrick's CYFC 3 Dundrum FC 2

Round 1: Kilnamanagh AFC 3 Leicester Celtic FC 1

Round 1: Maynooth University Town FC 3 St Kevins Boys 2

Round 1: St. Mochtas FC 4 Clondalkin Celtic 2

Round 1: Ballyoulster United FC 0 Ballyfermot United 3

Round 1: Terenure College AFC 2 Arklow Town FC 0


Thursday, 1 January 1970

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Edenderry Town 3 Garda FC 1



You are here: Home » Results