Leinster Senior Football League

Your Clubs, Your League

sponsored by

Wednesday, 26 April 2017

Herald Metropolitan Cup

Quarter finals: Home Farm FC 0 Firhouse Clover 2

Charlie Cahill Cup

Quarter finals: Greystones United AFC 4 Wayside Celtic 1

Moore Cup

Semi finals: Tullamore Town 3 Liffey Wanderers 0

Semi finals: Maynooth University Town FC 1 Templeogue United FC 0


Tuesday, 25 April 2017

Charlie Cahill Cup

Quarter finals: Bangor Celtic FC 0 Newbridge Town FC 1

Kevin Nugent Cup

Round 2: Terenure Rangers FC 0 Alpine Oldchurch FC 1


Sunday, 23 April 2017

Herald Metropolitan Cup

Quarter finals: Greystones United AFC 0 Portmarnock AFC 1

Quarter finals: Dublin Bus 2 Wayside Celtic 1

Lar Dunne Cup

Quarter finals: Hardwicke FC 5 Bangor Celtic FC 1

Quarter finals: Greystones United AFC 5 Lusk United AFC 4

Kevin Nugent Cup

Round 2: FC Transylvania 7 Spartak Dynamo FC 0

Round 2: Edenderry Town 2 Palmerstown FC 1

Lumny O Reilly Cup

Round 1: Yellowstone Celtic FC 0 Willow Park FC 1


Saturday, 22 April 2017

Herald Metropolitan Cup

Quarter finals: Newbridge Town FC 2 Cherry Orchard 1

Charlie Cahill Cup

Quarter finals: Crumlin United FC 2 (p: 8) St. Patrick's CYFC 2 (p: 7)

Noel Ryan Cup

Semi finals: Greystones United AFC 2 Maynooth University Town FC 1

Wally Winn

Semi finals: Esker Celtic FC 3 Beechill United 0

Semi finals: Dunboyne AFC 4 (p: 3) Glasnevin FC 4 (p: 4)


Friday, 21 April 2017

Kevin Nugent Cup

Round 2: Balbriggan FC 6 Tymon Bawn AFC 0


Thursday, 20 April 2017

Lumny O Reilly Cup

Round 2: Boyne Rovers 3 Drogheda Town 4


Tuesday, 18 April 2017

Lumny O Reilly Cup

Round 2: CIE Ranch FC 5 Ardmore Rovers 2


Sunday, 16 April 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 3: Firhouse Clover 4 Glenville FC 0

Kevin Nugent Cup

Round 2: Peamount United 0 Valeview Shankill 5

Round 2: Belgard Athletic 1 Liffey Valley Rangers 2

Round 2: Bray FC 2 Corduff FC 1

Round 2: Sallynoggin/Pearse 0 Pioneers 2

Lumny O Reilly Cup

Round 1: Doddervale/Orwell Utd FC 2 Mid Sutton Sportslink FC 5


Saturday, 15 April 2017

David & Paddy Lanigan Cup

Quarter finals: Firhouse Clover 2 Cherry Orchard 3

Quarter finals: Dublin Bus 1 Malahide United 0

Quarter finals: Bluebell United 1 Leicester Celtic FC 3

Quarter finals: Swords Celtic FC 0 Broadford Rovers 1

Tom Carroll Cup

Quarter finals: St. Mochtas FC 5 Terenure College AFC 1

Quarter finals: Drumfinn Celtic 1 Booth Road Celtic 2

Quarter finals: Inchicore Athletic FC 2 CIE Ranch FC 3

Quarter finals: Kilnamanagh AFC 2 Beggsboro AFC 0


Friday, 14 April 2017

Lumny O Reilly Cup

Round 1: Parkvilla FC 1 Clondalkin Celtic 0


Wednesday, 12 April 2017

Charlie Cahill Cup

Round 2: St. Patrick's CYFC 2 Killester United 1


Monday, 10 April 2017

Albert Walsh Cup

Quarter finals: Larkview Boys 0 Queens Park 3


Sunday, 9 April 2017

Albert Walsh Cup

Quarter finals: Swords Celtic FC 1 Clontarf FC 0


Saturday, 8 April 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Willow Park FC 2 Newlands / Castle Park 1

Noel Ryan Cup

Quarter finals: Cherry Orchard 2 Collinstown FC 1

Quarter finals: Drumfinn Celtic 3 Maynooth University Town FC 5

Quarter finals: Clontarf FC 1 Booth Road Celtic 6


Friday, 7 April 2017

Albert Walsh Cup

Quarter finals: Wayside Celtic 2 Booth Road Celtic 3


Wednesday, 5 April 2017

Noel Ryan Cup

Quarter finals: Bangor Celtic FC 2 Greystones United AFC 3


Sunday, 2 April 2017

O Neills Polikoff Cup

Quarter finals: Blessington FC 3 Enniskerry YC 0

Quarter finals: Valeview Shankill 0 CIE Ranch FC 4

Lar Dunne Cup

Round 2: St. John Bosco 2 Ratoath Harps FC 4

Round 2: Drumcondra FC 4 Parkvilla FC 3

Round 2: Greystones United AFC 3 Peamount United 1

Round 2: Glebe North 1 Lusk United AFC 5

Round 2: Tullamore Town 2 Hardwicke FC 3

Round 2: Shankill FC 3 Swords Celtic FC 2

Round 2: Home Farm FC 1 Bangor Celtic FC 3


Saturday, 1 April 2017

Noel Ryan Cup

Round 4: Drumfinn Celtic 4 Cym Beechwood 0


Friday, 31 March 2017

Noel Ryan Cup

Round 4: Ballybrack FC 2 Maynooth University Town FC 3


Wednesday, 29 March 2017

Charlie Cahill Cup

Round 2: Greystones United AFC 1 St. John Bosco 0

Noel Ryan Cup

Round 4: St. Patrick's CYFC 1 Cherry Orchard 3


Monday, 27 March 2017

Lumny O Reilly Cup

Round 1: Manortown Utd 0 Boyne Rovers 2


Sunday, 26 March 2017

Charlie Cahill Cup

Round 2: Dublin Bus 0 Firhouse Clover 3

Round 2: Bluebell United 1 Tolka Rovers 0

Lar Dunne Cup

Round 2: Crumlin United FC 9 Woodlawn Sportslink FC 1

Kevin Nugent Cup

Round 1: Pioneers 3 Larkview Boys 1

Lumny O Reilly Cup

Round 1: Corduff FC 5 Cabinteely FC 4

Round 1: Blessington FC 3 Rathmichael Shankill 0


Saturday, 25 March 2017

Charlie Cahill Cup

Round 2: Crumlin United FC 1 Malahide United 0

David & Paddy Lanigan Cup

Round 3: Malahide United 3 Verona FC 0

Round 3: Firhouse Clover 3 Tek United 2

Round 3: Bluebell United 3 Crumlin United FC 2

Round 3: St. John Bosco 1 Cherry Orchard 3

Round 3: Bangor Celtic FC 1 Leicester Celtic FC 2

Round 3: Swords Celtic FC 3 Liffey Wanderers 1

Round 3: Broadford Rovers 3 St. Patrick's CYFC 1

Tom Carroll Cup

Round 3: Hartstown Huntstown FC 0 Booth Road Celtic 2

Round 3: Home Farm FC 2 Terenure College AFC 4

Round 3: Clontarf FC 0 Kilnamanagh AFC 1

Round 3: Drumfinn Celtic 5 St. James Gate 1

Round 3: Beggsboro AFC 4 Leixlip United FC 0

Round 3: Inchicore Athletic FC 3 Greenhills/Greenpark FC 2

Round 3: Collinstown FC 3 St. Mochtas FC 4

Round 3: St Vincents Hospital FC 0 (p: 1) CIE Ranch FC 0 (p: 2)

Wally Winn

Quarter finals: Lorcan Celtic 0 Esker Celtic FC 1


Thursday, 23 March 2017

Charlie Cahill Cup

Round 2: Newbridge Town FC 1 Leixlip United FC 0

Round 2: Swords Celtic FC 0 Wayside Celtic 1

Round 2: Home Farm FC 0 Bangor Celtic FC 1

David & Paddy Lanigan Cup

Round 3: Glebe North 2 (p: 1) Dublin Bus 2 (p: 4)


Wednesday, 22 March 2017

O Neills Polikoff Cup

Quarter finals: Collinstown FC 3 Larkview Boys 0

Moore Cup

Quarter finals: Liffey Wanderers 4 Knocklyon Utd FC 0


Sunday, 19 March 2017

Lumny O Reilly Cup

Round 1: Cym Beechwood 0 Drogheda Town 3


Sunday, 12 March 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 3: Wayside Celtic 1 Skerries Town 0

Round 3: Newtown Rangers AFC 1 Dublin Bus 3

Round 3: Portmarnock AFC 1 Sacred Heart 0

Round 3: Cherry Orchard 1 Malahide United 0

Moore Cup

Quarter finals: St. Josephs Boys FC 0 Tullamore Town 1

Kevin Nugent Cup

Round 1: Peamount United 5 Transport FC 1

Round 1: Alpine Oldchurch FC 3 Iveagh Celtic 1

Round 1: Valeview Shankill 4 Sacred Heart 3

Round 1: Edenderry Town 3 St Anthonys Kilcoole 2


Saturday, 11 March 2017

Noel Ryan Cup

Round 4: Wayside Celtic 0 Collinstown FC 3

Round 4: Booth Road Celtic 4 Bluebell United 2

Round 4: Clontarf FC 3 Ucd AFC 2

Round 4: Greystones United AFC 2 St Kevins Boys 0

Round 4: Bangor Celtic FC 4 Dundrum FC 0

David & Paddy Lanigan Cup

Round 2: Portmarnock AFC 1 (p: 8) Broadford Rovers 1 (p: 9)

Wally Winn

Quarter finals: Beechill United 1 Enniskerry YC 0

Quarter finals: Dunboyne AFC 1 Pegasus/St. James Ath 0

Quarter finals: Glasnevin FC 1 Leicester Celtic FC 0


Friday, 10 March 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 3: Bangor Celtic FC 1 Newbridge Town FC 2

Round 3: Leixlip United FC 1 Greystones United AFC 3

Round 3: Home Farm FC 0 (p: 4) Bluebell United 0 (p: 2)

Moore Cup

Quarter finals: Maynooth University Town FC 1 Shamrock Bhoys 0

Noel Ryan Cup

Round 3: Ballybrack FC 2 Killinarden Athletic 1

Kevin Nugent Cup

Round 1: Dublin Central FC 0 Terenure Rangers FC 2

Round 1: Tymon Bawn AFC 3 Terenure College AFC 0


Thursday, 9 March 2017

Moore Cup

Quarter finals: Hartstown Huntstown FC 1 (p: 3) Templeogue United FC 1 (p: 4)


Sunday, 5 March 2017

Albert Walsh Cup

Quarter finals: Confey FC 3 Rush Athletic 2


Sunday, 26 February 2017

Charlie Cahill Cup

Round 1: Firhouse Clover 1 Cherry Orchard 0

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Boyne Rovers 3 (p: 4) Blessington FC 3 (p: 5)


Saturday, 25 February 2017

David & Paddy Lanigan Cup

Round 2: Glenville FC 1 Leicester Celtic FC 5


Tuesday, 21 February 2017

Charlie Cahill Cup

Round 1: Broadford Rovers 2 Crumlin United FC 8


Sunday, 19 February 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Terenure Rangers FC 1 Larkview Boys 5

Round 3: St Anthonys Kilcoole 2 Enniskerry YC 3

Round 3: Liffey Valley Rangers 2 CIE Ranch FC 4

Round 3: Spartak Dynamo FC 0 Valeview Shankill 5

Lar Dunne Cup

Round 1: Drumcondra FC 1 St. Francis FC 0


Saturday, 18 February 2017

Noel Ryan Cup

Round 3: St. James Gate 1 Bluebell United 8

Round 3: Liffey Wanderers 1 Collinstown FC 2

Round 3: Cherry Orchard 5 Galty Celtic 2

Round 3: Clontarf FC 8 St Vincents Hospital FC 0

Round 3: Cym Beechwood 2 Ballyoulster United FC 1

Round 3: Broadford Rovers 1 Drumfinn Celtic 4

Round 3: Ucd AFC 1 (p: 4) Kilnamanagh AFC 1 (p: 2)

Round 3: Fairview Cym 0 Wayside Celtic 8

Round 3: Leicester Celtic FC 0 Dundrum FC 1

Round 3: St Kevins Boys 3 Portmarnock AFC 0

Round 3: Booth Road Celtic 3 Beggsboro AFC 0

Round 3: Ballyfermot United 0 Greystones United AFC 1

Round 3: Tek United 1 Bangor Celtic FC 5

Round 3: St. Patrick's CYFC 3 Liffey Valley Rangers 2


Friday, 17 February 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 2: Newbridge Town FC 2 St. James Gate 0

Round 2: Sacred Heart 3 Tolka Rovers 2

Round 2: Drumcondra FC 0 Cherry Orchard 1

Charlie Cahill Cup

Round 1: Glebe North 0 Killester United 1

Round 1: St. Mochtas FC 0 Bluebell United 3

O Neills Polikoff Cup

Round 3: Ardmore Rovers 2 Collinstown FC 5

Round 3: St Kevins Boys 5 Mid Sutton Sportslink FC 2


Friday, 10 February 2017

Charlie Cahill Cup

Round 1: Newbridge Town FC 1 Drumcondra FC 0

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Ardmore Rovers 3 Belgard Athletic 0


Sunday, 5 February 2017

Charlie Cahill Cup

Round 1: Wayside Celtic 3 Arklow Town FC 0

Round 1: Verona FC 1 Leixlip United FC 3

Round 1: Dublin Bus 3 Glenville FC 2

Round 1: Ucd AFC 1 St. John Bosco 2

Round 1: Dunboyne AFC 0 St. Patrick's CYFC 4

Round 1: Portmarnock AFC 1 Home Farm FC 4

Noel Ryan Cup

Round 3: Landen United 0 Maynooth University Town FC 3


Friday, 3 February 2017

Charlie Cahill Cup

Round 1: Malahide United 3 Tek United 1


Thursday, 2 February 2017

David & Paddy Lanigan Cup

Round 2: Glebe North 1 Wayside Celtic 0


Sunday, 29 January 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 2: Wayside Celtic 3 Templeogue United FC 0

Round 2: Ballymun United 1 Firhouse Clover 2

Round 2: St. Josephs Boys FC 0 Skerries Town 6

Round 2: Dublin Bus 1 Portlaoise AFC 0

Round 2: Bluebell United 2 Beggsboro AFC 1


Saturday, 28 January 2017

David & Paddy Lanigan Cup

Round 2: Drumcondra FC 1 Crumlin United FC 4

Round 2: Dublin Bus 6 Arklow Town FC 2

Round 2: Templeogue United FC 1 (p: 1) Malahide United 1 (p: 3)

Round 2: Firhouse Clover 2 Ucd AFC 0

Round 2: Newtown Rangers AFC 0 Bluebell United 1

Round 2: Bangor Celtic FC 4 Dunboyne AFC 3

Round 2: Maynooth University Town FC 1 (p: 4) Tek United 1 (p: 5)

Round 2: Swords Celtic FC 5 Colepark United 0

Round 2: St. Patrick's CYFC 1 (p: 4) Killinarden Athletic 1 (p: 3)

Round 2: Dundrum FC 1 (p: 2) St. John Bosco 1 (p: 3)

Round 2: Dublin University FC 1 Cherry Orchard 5

Tom Carroll Cup

Round 2: Inchicore Athletic FC 3 Ballyfermot United 0

Round 2: Collinstown FC 2 Skerries Town 1

Round 2: Confey FC 2 CIE Ranch FC 3

Round 2: Terenure College AFC 1 Phoenix FC 0

Round 2: Home Farm FC 3 Dublin Central FC 0

Round 2: Hartstown Huntstown FC 1 Ringsend Rovers 0

Round 2: Boyne Rovers 1 St Vincents Hospital FC 2

Round 2: Mt. Merrion FC 0 Kilnamanagh AFC 3

Round 2: Rush Athletic 2 Beggsboro AFC 3

Round 2: Drumfinn Celtic 2 Lucan United FC 0

Round 2: St. Mochtas FC 5 (p: 4) Garda FC 5 (p: 2)

Round 2: Clontarf FC 5 Farm United 3

Round 2: Ballyoulster United FC 1 Leixlip United FC 4

Round 2: Greenhills/Greenpark FC 3 Landen United 0

Round 2: Cym Beechwood 4 (p: 2) St. James Gate 4 (p: 4)

Wally Winn

Round 1: Dunboyne AFC 4 Newlands / Castle Park 3

Round 1: Clondalkin Celtic 3 Esker Celtic FC 4

Round 1: Cherryfield United 1 Pegasus/St. James Ath 2


Friday, 27 January 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 2: Arklow Town FC 1 Glenville FC 2

Round 2: St. John Bosco 2 (p: 3) Portmarnock AFC 2 (p: 4)

Round 2: Tullamore Town 1 Newtown Rangers AFC 2

Round 2: Malahide United 2 Glebe North 1

Round 2: Bangor Celtic FC 3 Greenhills/Greenpark FC 0

Round 2: Liffey Wanderers 1 Greystones United AFC 3

Round 2: Home Farm FC 3 Dunboyne AFC 1

Tom Carroll Cup

Round 2: Ballybrack FC 0 Booth Road Celtic 1


Wednesday, 25 January 2017

Herald Metropolitan Cup

Round 2: Leixlip United FC 2 Crumlin United FC 0


Sunday, 22 January 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Boyne Rovers 4 Pioneers 2

Albert Walsh Cup

Round 1: Booth Road Celtic 5 Marks Celtic FC 3


Saturday, 21 January 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Willow Park FC 3 Cabinteely FC 1

Noel Ryan Cup

Round 2: St. James Gate 3 Arklow Town FC 0


Monday, 16 January 2017

David & Paddy Lanigan Cup

Round 2: Postal United 0 Liffey Wanderers 3

Round 2: Verona FC 3 Killester United 0


Sunday, 15 January 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Terenure Rangers FC 6 Balbriggan FC 4

Round 2: Iveagh Celtic 2 Newlands / Castle Park 5

Round 2: St Anthonys Kilcoole 3 Lorcan Celtic 0

Round 2: FC Transylvania 0 Liffey Valley Rangers 3

Round 2: Cym Beechwood 1 Larkview Boys 2

Round 2: CIE Ranch FC 7 Palmerstown FC 0

Round 2: Blessington FC 5 Peamount United 2

Round 2: Valeview Shankill 0 (p: 3) Rathmichael Shankill 0 (p: 0)

Round 2: Knockmitten United FC 0 Collinstown FC 3

Round 2: Mid Sutton Sportslink FC 6 Dublin Central FC 2

Round 2: Transport FC 2 (p: 3) Spartak Dynamo FC 2 (p: 4)

Moore Cup

Round 2: Templeogue United FC 2 Sacred Heart 1

Round 2: Leicester Celtic FC 2 Liffey Wanderers 3

Round 2: St. Josephs Boys FC 4 Edenderry Town 3

Round 2: Pegasus/St. James Ath 2 Knocklyon Utd FC 5

Round 2: Ballymun United 0 Maynooth University Town FC 1

Round 2: Kilnamanagh AFC 0 Tullamore Town 3


Friday, 13 January 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 2: Enniskerry YC 5 Sacred Heart 0

Moore Cup

Round 2: Hartstown Huntstown FC 3 Skerries Town 1

Round 2: Mt. Merrion FC 1 Shamrock Bhoys 4


Thursday, 12 January 2017

O Neills Polikoff Cup

Round 2: St Kevins Boys 3 Dundrum FC 0


Sunday, 8 January 2017

Albert Walsh Cup

Round 1: Enniskerry YC 1 Clontarf FC 2


Saturday, 10 December 2016

Noel Ryan Cup

Round 2: Broadford Rovers 6 Drumcondra FC 2

Round 2: Greenhills/Greenpark FC 3 Maynooth University Town FC 4

Round 2: Tek United 1 St. John Bosco 0


Saturday, 3 December 2016

Noel Ryan Cup

Round 2: Killinarden Athletic 1 (p: 4) Postal United 1 (p: 3)

Round 2: Bangor Celtic FC 3 Sacred Heart 0

Round 2: Ringsend Rovers 4 Beggsboro AFC 5


Tuesday, 29 November 2016

Noel Ryan Cup

Round 2: Wayside Celtic 2 Home Farm FC 0


Monday, 28 November 2016

Albert Walsh Cup

Round 1: Larkview Boys 3 (p: 5) Aylesbury FC 3 (p: 4)


Sunday, 27 November 2016

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Liffey Valley Rangers 2 Wicklow Rovers 1

Albert Walsh Cup

Round 1: Swords Celtic FC 7 Malahide United 1

Round 1: Confey FC 3 Hartstown Huntstown FC 1


Saturday, 26 November 2016

Noel Ryan Cup

Round 2: Liffey Wanderers 3 Mt. Merrion FC 0

Round 2: Booth Road Celtic 2 Glebe North 0

Round 2: Farm United 2 Dundrum FC 4

Round 2: Leixlip United FC 0 (p: 1) Ballyfermot United 0 (p: 3)

Round 2: Swords Celtic FC 1 Ballybrack FC 3

Round 2: Pegasus/St. James Ath 2 Collinstown FC 4

Round 2: St Vincents Hospital FC 0 (p: 4) Phoenix FC 0 (p: 3)

Round 2: Leicester Celtic FC 2 Verona FC 1

Round 2: Firhouse Clover 1 Ucd AFC 2

Round 2: Fairview Cym 6 Dunboyne AFC 0

Round 2: Cherry Orchard 2 Terenure College AFC 0

Round 2: Cym Beechwood 2 Hartstown Huntstown FC 0

Round 2: Galty Celtic 3 St. Mochtas FC 1

Round 2: Clontarf FC 3 Ballymun United 1

Round 2: Greystones United AFC 3 Killester United 0

Round 2: Bluebell United 4 Confey FC 3

Round 2: Knocklyon Utd FC 0 Landen United 2

Round 2: Kilnamanagh AFC 4 Inchicore Athletic FC 0

Round 2: Malahide United 1 St Kevins Boys 2

Round 2: Rush Athletic 2 Drumfinn Celtic 3

Round 2: Dublin University FC 0 Ballyoulster United FC 1


Friday, 25 November 2016

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Enniskerry YC 4 Edenderry Town 0

Noel Ryan Cup

Round 2: Garda FC 1 Liffey Valley Rangers 3

Albert Walsh Cup

Round 1: Wayside Celtic 3 Cabinteely FC 2


Sunday, 20 November 2016

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Verona FC 0 Bluebell United 3

Round 1: Ucd AFC 2 (p: 1) Portlaoise AFC 2 (p: 3)


Saturday, 19 November 2016

Noel Ryan Cup

Round 2: St. Patrick's CYFC 3 Colepark United 2


Friday, 18 November 2016

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Peamount United 0 Firhouse Clover 4

Round 1: St. John Bosco 6 Celbridge Town 0

Round 1: Liffey Wanderers 2 St. Patrick's CYFC 1


Monday, 14 November 2016

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Wayside Celtic 1 (p: 8) Knocklyon Utd FC 1 (p: 7)


Sunday, 13 November 2016

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Templeogue United FC 2 Mt. Merrion FC 1

Round 1: Tek United 3 Leixlip United FC 4

Round 1: Leicester Celtic FC 1 Newbridge Town FC 2

Round 1: Ballymun United 3 St. Mochtas FC 2

Round 1: Newtown Rangers AFC 2 Broadford Rovers 1

Round 1: Greenhills/Greenpark FC 2 Lucan United FC 1

Round 1: Dublin Bus 4 Confey FC 2

Round 1: Pegasus/St. James Ath 1 Dunboyne AFC 3

Round 1: Kilnamanagh AFC 1 Arklow Town FC 2

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Alpine Oldchurch FC 1 Ardmore Rovers 3

Round 1: CIE Ranch FC 3 Ratoath Harps FC 2

Round 1: Terenure College AFC 1 (p: 4) Rathmichael Shankill 1 (p: 5)


Friday, 11 November 2016

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Swords Celtic FC 0 Crumlin United FC 6

Round 1: Inchicore Athletic FC 0 Bangor Celtic FC 1

Round 1: Sacred Heart 3 Killester United 1

Round 1: Maynooth University Town FC 2 Portmarnock AFC 4

Round 1: Drumcondra FC 2 Dublin University FC 1

Round 1: Ballyfermot United 1 Greystones United AFC 2

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Parkvilla FC 4 (p: 1) Larkview Boys 4 (p: 4)


Thursday, 10 November 2016

Herald Metropolitan Cup

Round 1: Shamrock Bhoys 1 Glebe North 4

Round 1: Home Farm FC 4 Hartstown Huntstown FC 1

Round 1: St. James Gate 2 Edenderry Town 1

Noel Ryan Cup

Round 2: Manortown Utd 0 Portmarnock AFC 3


Saturday, 5 November 2016

Noel Ryan Cup

Round 1: Farm United 3 (p: 8) CIE Ranch FC 3 (p: 7)

Round 1: Dublin Bus 2 Ringsend Rovers 3

Round 1: Collinstown FC 3 Crumlin United FC 2

Round 1: St. Mochtas FC 3 Newtown Rangers AFC 1

David & Paddy Lanigan Cup

Round 1: Pegasus/St. James Ath 2 (p: 2) Portmarnock AFC 2 (p: 4)

Tom Carroll Cup

Round 1: Galty Celtic 2 Home Farm FC 3


Sunday, 30 October 2016

O Neills Polikoff Cup

Round 1: Collinstown FC 8 Yellowstone Celtic FC 0

Round 1: Dalkey United 1 Boyne Rovers 5

Round 1: Tymon Bawn AFC 0 Cym Beechwood 6

Round 1: Bray FC 3 Mid Sutton Sportslink FC 5

Round 1: Doddervale/Orwell Utd FC 1 (p: 2) Pioneers 1 (p: 4)

Round 1: FC Transylvania 5 Clondalkin Celtic 2

Round 1: Corduff FC 1 Newlands / Castle Park 2


Saturday, 29 October 2016

David & Paddy Lanigan Cup

Round 1: Sacred Heart 0 Crumlin United FC 4

Round 1: Leicester Celtic FC 3 (p: 6) Greystones United AFC 3 (p: 5)

Round 1: Templeogue United FC 1 (p: 4) Ballymun United 1 (p: 2)

Tom Carroll Cup

Round 1: Fairview Cym 2 Kilnamanagh AFC 3

Round 1: Farm United 4 St Kevins Boys 2

Round 1: Booth Road Celtic 4 Seafordrock United 3

Round 1: Rush Athletic 7 Liffey Valley Rangers 0

Round 1: Dublin Central FC 3 Manortown Utd 0

Round 1: Knocklyon Utd FC 3 Lucan United FC 4

Round 1: St. Mochtas FC 3 Tolka Rovers 1


Friday, 28 October 2016

O Neills Polikoff Cup

Round 1: St Kevins Boys 2 Sallynoggin/Pearse 0

Round 1: Cabinteely FC 4 Manortown Utd 2

Round 1: Mullingar Athletic 0 Willow Park FC 1

Round 1: Drogheda Town 3 (p: 4) Knockmitten United FC 3 (p: 5)


Saturday, 15 October 2016

Noel Ryan Cup

Round 1: Liffey Wanderers 2 (p: 4) Templeogue United FC 2 (p: 3)

Round 1: Leixlip United FC 2 Lucan United FC 0

Round 1: Swords Celtic FC 3 Seafordrock United 1

Round 1: Boyne Rovers 1 Booth Road Celtic 9

Round 1: Skerries Town 2 Killinarden Athletic 3

Round 1: Galty Celtic 3 Tolka Rovers 1


Friday, 14 October 2016

Noel Ryan Cup

Round 1: Phoenix FC 4 Glenville FC 2


Sunday, 9 October 2016

Moore Cup

Round 1: St. Josephs Boys FC 4 (p: 3) St. James Gate 4 (p: 1)


Tuesday, 27 September 2016

Noel Ryan Cup

Round 1: Peamount United 0 Leicester Celtic FC 3

Round 1: Fairview Cym 3 Dublin Central FC 0


Sunday, 25 September 2016

Moore Cup

Round 1: Leicester Celtic FC 4 Newtown Rangers AFC 3

Round 1: Knocklyon Utd FC 2 Ballyfermot United 1

Round 1: Ballymun United 3 Greenhills/Greenpark FC 2

Round 1: Kilnamanagh AFC 5 Confey FC 1

Round 1: Dublin University FC 0 Edenderry Town 2


Friday, 23 September 2016

Moore Cup

Round 1: Tullamore Town 3 Portlaoise AFC 1

Round 1: Inchicore Athletic FC 0 Templeogue United FC 2

Round 1: Maynooth University Town FC 4 Lucan United FC 2

Round 1: Sacred Heart 3 Celbridge Town 2

Round 1: Hartstown Huntstown FC 3 Peamount United 1


Thursday, 22 September 2016

Moore Cup

Round 1: Beggsboro AFC 1 Liffey Wanderers 5



You are here: Home » Results