Leinster Senior Football League

Your Clubs, Your League

sponsored by

2015 Irish Daily Mail FAI Senior Cup 2nd Rd;

Tolka Rovers Vs Waterford Utd

Dundalk FC Vs Shelbourne FC

Athlone Town Vs Liffey Wanderers

Cobh Wanderers Vs Avondale Utd

Edenderry Town Vs Derry City

Longford Town Vs Finn Harps

Cockhill Celtic Vs St Mochtas FC

Wexford Youths Vs Cork City

Galway Utd Vs North End Utd

Killester Utd Vs Cobh Ramblers

UCD AFC Vs Sheriff YC

St Pats Ath Vs Shamrock Rovers

Bohemians Vs Firhouse Clover

Sligo Rovers Vs Crumlin Utd

Bray Wanderers Vs Limerick

Drogheda Utd Vs Cabinteely FC

 

Fixtures to be played week ending Sunday 31st May 2015

read more... »

FAI Umbro Intermediate Cup 2014/15 Rd 4

FAI Umbro Intermediate Cup 2014/15

ROUND 4 Results

Edenderry Town FC 1 Casement Celtic FC 1 replay 15th Feb in Cork

St. Mary’s AFC 1 Killester United FC 0

Dunboyne AFC 1  Tolka Rovers FC 6

Avondale United FC 3  College Corinthians AFC 1

Arklow Town FC 1 Firhouse/Clover FC 2

Crumlin United FC 4 Cobh Wanderers AFC 3

UCC AFC 1 Glenville FC 1 Replay 15th Feb in Dublin

St. Mochtas FC 2 Cockhill Celtic FC 1

 


 

read more... »

Bad Weather

Due to the bad weather some games may be called off.
If your not sure about the game please check with the home club.
All phone numbers are on the website under the clubs section.

read more... »

FAI Umbro Intermediate Cup 3rd Round

Edenderry Town v Pegasus/St. James Athletic FC, Paddy Maloney Park, Fri 7.45pm, Kildare/Laois Officials; Tolka Rovers FC v UCD FC, Frank Cooke Park, Fri 7.45pm, Brian Tracey Matt Burke Shay Travers; St.Mochtas FC v Ballincollig AFC, Porterstown Road, 2.00pm, Owen Murphy James Keating Karl O Shea; Casement Celtic FC v Dublin University FC; St. James Gate FC v Dunboyne AFC, Iveagh Grounds, Fri, 7.45pm, Colin Duffy Kevin Baneham Mick Dunne; Templeogue United FC v College Corinthians AFC, St Mac Dara's, 2.00pm, Peter Mahoney Robbie Kearns Paul O Brien; Greystones United FC v Avondale United FC, Woodlands, Greystones, 12.00pm, Dave Fitzsimons Eddie Reilly Colin Duffy; Killester United FC v Swords Celtic FC, Haddon Park, 2.00pm, Richie Glynn Andrew Murphy Mark Moynihan; Glebe North FC v Arklow Town FC, Market Green, Fri, 7.45pm, Eddie Reilly Dave Fitzsimons Declan Troy; Bandon AFC v Firhouse/Clover FC; St. Mary’s AFC v Malahide United FC; Ballymun United FC v Crumlin United FC, Ballymun Complex, 11.00am, Paul McKeon Tony Redmond John McCarthy; Glenville FC v Rockmount AFC, Palmerstown CS, 2.00pm, Declan Troy Camillus Duffy Mick Dunne;

read more... »

FAI Oscar Traynor Trophy 2014

Leinster Senior League 7 Wicklow League 1 Great start for the LSL team, with a win against Wicklow.

Well done to all the players and staff.

Thanks to Crumlin Utd for hosting the game and the new dressing rooms are a credit to all their hard work.

Defence Forces next in early December

read more... »

FAI Umbro Intermediate Cup 2nd Rd This weekends fixtures

FAI Umbro Intermediate Cup 2nd Rd: Dublin University v St Pats CY, College Park, 11.00am, Peter Mahoney Matt Burke Sean Slattery; St John Bosco v Tolka Rovers, Iveagh Grounds, Sat 1st Nov, 7.00pm, Paul McKeon George Young Brendan Shortt; Dublin Bus FC v Killester United FC, Cold Cut, 11.00am, Owen Murphy Declan Troy Mick Dunne; Crumlin United FC v Celbridge Town FC, CBS Armagh Rd, 11.00am, George Young Colin Duffy Tony McGuinness; Malahide United FC v Greystones AFC, Gannon Park, Fri, 7.45pm, Declan Troy Pat Donnolly David Ward; Swords Celtic v Ballyfermot United, Balheary Reservoir, 11.00am, Robert Redmond Kevin Baneham David Ward; Wayside Celtic FC v Greystones United FC, Jackson Park, 11.00am, Brian Whelan Les Adamczek Tony King;

read more... »

FAI Umbro Intermediate Cup 2nd Rd

Week ending 26th October 2014

Skerries Town v UCD FC, Park Lane, 2.00pm, Declan Reale Pat Donnolly Joe Boylan ; Rathcoole Boys v Dunboyne AFC, Frank Cox Park, Fri 24th Oct 7.45pm, Anto Carey Thomas Traynor Paul Reid; Ballymun Utd v Newtown Rgs, Ballymun Soccer Complex, 11.00am, Eamonn Connolly Matt Burke Sean Slattery; Pegasus St James v Portmarnock FC, Belfield, 11.00am, David Berry Les Adamczek Tony King; Firhouse/Clover FC v Lucan United FC, IT Tallaght, 11.00am, Alan Carey Peter Mahoney Mick Dolan; Drumcondra FC v St. Mochtas FC, Santry Stadium, Fri, 7.30pm, Dave Fitzsimons Matt Burke Joe Boylan; Bluebell United FC v St.James Gate FC, Red Cow, 11.00am, Richie Glynn Mark Moynihan Robbie Costello; Arklow Town FC v St. Francis FC, Bridgewater Centre Park, Fri 7.45pm, Kevin Baneham Frank Fitzpatrick Robert Kearns; Verona FC v Templeogue United FC, Coolmine, 2.00pm, Eddie Reilly David Ward Paul Reid; Glenville FC v Mount Merrion FC, Palmerstown CS, 11.00am, Tony McGuinness Michael Placek Mick Dunne; Belgrove/Home Farm FC v Glebe North FC, Home Farm, Fri 7.30pm, Garry Clarke Brendan Shortt Walter Thompson; Bangor Celtic FC v Edenderry Town FC, Iveagh Grounds, Fri, 7.45pm, Colin Duffy Paul McKeon Paddy McNeill;

read more... »


You are here: Home » News